18 noyabr - O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun!
"O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘i to‘g‘risida"gi qonun 1991 yil 18 noyabrda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Kengashining navbatdan tashqari o‘tkazilgan VII sessiyasida qabul qilingan.
Davlat ramzlari har bir xalqning mustaqilligi, ozodligi, tinchligi va barqarorligi timsoli hisoblanadi. Davlatchiligimiz tarixining qaysi davrini olmaylik, bayroq ajdodlarimiz uchun ozodlik, kuch-qudrat, jasorat, g‘alaba timsoli bo‘lgan.
Bayrog‘imiz 1992 yil 2 martidan O‘zbekiston to‘laqonli suveren respublika sifatida tan olinganining ramzi sifatida Birlashgan Millatlar Tashkilotining Bosh qarorgohi oldida ham hilpiray boshladi.
Aziz yurtdoshlar!
O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 31 yilligi munosabati bilan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Sizlarni muborakbod etadi!

November 18 - the day of adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan!
The law "On the State Flag of the Republic of Uzbekistan" was adopted on November 18, 1991 at the VII-th extraordinary session of the Supreme Council of the Republic of Uzbekistan.
State symbols are signs of independence, freedom, peace and stability of every nation. Regardless of the period of our national history, the flag was a symbol of freedom, strength, courage and victory for our ancestors.
Since March 2, 1992, our flag began to fly in front of the Headquarters of the United Nations Organization as a symbol of recognizing Uzbekistan to be a sovereign republic.
Dear compatriots!
State Assets Management Agency congratulates you with the 31st Anniversary of Adoption of the State Flag of the Republic of Uzbekistan!