“Qizilqum Fosforit Kompleksi” MChJdagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining qat'iy narx takliflarini qabul qilish bosqichi to‘g‘risida qo‘shimcha axborot
Davaktiv agentligining joriy yil 18-iyuldagi “Qizilqum Fosforit Kompleksi” MChJdagi (keyingi o‘rinlarda - Jamiyat) davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi yuzasidan berilgan e'loniga muvofiq quyidagilar ma'lum qilinadi.
Davaktiv agentligi ushbu bosqichda ishtirok etayotgan talabgorlarning majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni (BO) tayyorlashga qo‘shimcha muddat lozimligi to‘g‘risidagi murojaatlari hamda xususiylashtirish bo‘yicha xalqaro konsultant “Orion Capital Advisory” kompaniyasining tavsiyasiga asosan Jamiyatdagi davlat ulushini sotib olish bo‘yicha qat'iy narx takliflari yuzasidan majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni (BO) taqdim etish muddatini 2023-yilning 29-sentabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini ma'lum qiladi.
Majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni qabul qilish muddatining uzaytirilishi barcha talabgorlarga Jamiyatning xo‘jalik va moliyaviy faoliyatini chuqur o‘rganishga hamda takliflarni tayyorlashga qo‘shimcha imkoniyat yaratishga, shuningdek sotish jarayonlarini yanada raqobat muhitida o‘tkazishga qaratilgan.
Jamiyatning xususiylashtirish jarayonlarining majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi to‘g‘risidagi avval chop etilgan e'lonning qolgan barcha bandlari o‘zgarishsiz qolmoqda

Additional information about the stage of accepting binding offers of the privatization process of the state share in "Qizilqum Fosforit Kompleksi" LLC
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated 18 September this year on the stage of acceptance of Binding Offers (BO) of the privatisation process of the state share in LLC "Qizilkum Fosforit Kompleksi" (hereinafter - the Company) the following is reported.
In accordance with the requests of the applicants participating in this stage about the need for additional time for preparation of Binding Offers (BO), as well as according to the recommendation of the international consultant "Orion Capital Advisory", the State Assets Management Agency announces the extension of the deadline for acceptance of binding offers (BO) for purchase price for the acquisition of the state share of the Company until 18:00 (Tashkent time) on 29 September 2023.
The extension of the deadline for accepting binding offers is intended at providing an opportunity for all applicants to analyze the Company's business and financial activities in more depth and prepare offers, as well as to conduct the sales process in a more competitive environment.
All other information of the previously published announcement on the Binding Offer (BO) stage of the Company's privatisation process remains unchanged.