“Qizilqum Fosforit Kompleksi” MChJdagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining qat'iy narx takliflarini qabul qilish bosqichi to‘g‘risida qo‘shimcha axborot
Davaktiv agentligining joriy yil 18-iyuldagi “Qizilqum Fosforit Kompleksi” MChJdagi (keyingi o‘rinlarda - Jamiyat) davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi yuzasidan berilgan e'loniga muvofiq quyidagilar ma'lum qilinadi.
Davaktiv agentligi ushbu bosqichda ishtirok etayotgan talabgorlarning majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni (BO) tayyorlashga qo‘shimcha muddat lozimligi to‘g‘risidagi murojaatlari hamda xususiylashtirish bo‘yicha xalqaro konsultant “Orion Capital Advisory” kompaniyasining tavsiyasiga asosan Jamiyatdagi davlat ulushini sotib olish bo‘yicha qat'iy narx takliflari yuzasidan majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni (BO) taqdim etish muddatini 2023-yilning 29-sentabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini ma'lum qiladi.
Majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni qabul qilish muddatining uzaytirilishi barcha talabgorlarga Jamiyatning xo‘jalik va moliyaviy faoliyatini chuqur o‘rganishga hamda takliflarni tayyorlashga qo‘shimcha imkoniyat yaratishga, shuningdek sotish jarayonlarini yanada raqobat muhitida o‘tkazishga qaratilgan.
Jamiyatning xususiylashtirish jarayonlarining majburiyatga ega bo‘lgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi to‘g‘risidagi avval chop etilgan e'lonning qolgan barcha bandlari o‘zgarishsiz qolmoqda

Дополнительная информация об этапе приема обязывающих предложений процесса приватизации государственной доли в ООО “Кизилқум Фосфорит Комплекси”
В соответствии с объявлением Агентства госактивов от 18 сентября текущего года об этапе приёма обязывающих предложений (BO) процесса приватизации государственной доли в ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси» (далее – Общество), сообщается следующее.
В соответствии с обращениями претендентов, участвующих в данном этапе, о необходимости дополнительного времени для подготовки обязывающих предложений (BO), а также согласно рекомендации международного консультанта по приватизации «Orion Capital Advisory», Агентство госактивов объявляет о продлении срока приёма обязывающих предложений (BO) по покупной стоимости на приобретение государственной доли Общества до 18:00 (по Ташкентскому времени) 29 сентября 2023 года.
Продление срока приёма обязывающих предложений направлено на создание возможности для всех претендентов более углубленно изучить хозяйственно-финансовую деятельность Общества и подготовить предложения, а также проведение процесса продаж в более конкурентной среде.
Вся остальная информация ранее опубликованного объявления об этапе приёма обязывающих предложений (BO) процесса приватизации Общества остается без изменений.