"ANGREN PIPE PLANT" MChJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish to‘g‘risida eʼlon
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda - Davaktiv agentligi/Buyurtmachi) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, "ANGREN PIPE PLANT" MChJ ustav kapitalidagi 100,0% ulushi (keyingi o‘rinlarda - Аktiv)ni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasi (keyingi o‘rinlarda - Konsultant) tanlab olinishi yuzasidan tanlov eʼlon qiladi.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun so‘rovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini joriy yil 6 sentyabr kuni soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar taqdim etishlarini so‘raymiz.
Vohidjon Tojiyev, O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Yirik davlat aktivlarini transfarmatsiya qilish va xususiylashritirish departamenti boshlig‘i o'rinbosari;
el.pochta: tender@davaktiv.uz;
tel.: + 998-71-259-20-91.
Mazkur so‘rovnoma tijorat taklifini taqdim etish majburiyati hisoblanmaydi va Buyurtmachiga taklifni qabul qilish yoki shartnoma tuzish majburiyatini yuklamaydi. Shunga ko‘ra, takliflar uchun ushbu so‘rovnomani eʼlon qilish va/yoki u bilan bog‘liq arizalarni olish, bir yoki bir nechta ishtirokchilar bilan muzokaralar va muhokamalar orqali shartnoma tuzishni nazarda tutmaydi.
Ushbu hujjatda keltirilgan materiallar va maʼlumotlar loyihaning faqat eng muhim tomonlarining dastlabki xulosasi va Konsultantdan xususiylashtirish bo‘yicha kutilishi mumkin bo‘lgan ishlar hajmi to‘gʼrisida umumiy maʼlumot sifatida xizmat qilishiga mo‘ljallangan.
"ANGREN PIPE PLANT" MChJni xususiylashtirish bo‘yicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun so‘rovnoma (RfP)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining joriy yil 18 martdagi PQ-168-son qaroriga muvofiq, "ANGREN PIPE PLANT" MChJni ustav kapitalidagi 100% davlat ulushini xususiylashtirish (keyingi o‘rinlarda - Bitim) belgilangan.
Sotish jarayonlari mis quvurlar ishlab chiqarish va individual xususiyatlaridan kelib chiqib hamda O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida, eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim. Qonun hujjatlari hamda Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari (MHXS)ga asosan tayyorlangan moliyaviy hisobotga muvofiq, Buyurtmachi to‘g‘ri qaror qabul qilishi uchun Аktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
Bitim jarayoniga hamrohlik qilish doirasida xususiylashtirish bo‘yicha konsultantdan talab qilinadigan Ish hajmi ushbu So‘rovnomaning ilovasida ko‘rsatib o‘tilgan.
"ANGREN PIPE PLANT" MChJ – O‘zbekistonda turli diametrli mis quvurlar ishlab chiqaruvchi korxona bo‘lib, loyiha quvvati yiliga 8000 tonnani tashkil etadi. Asosiy xomashyo Markaziy Osiyo mintaqasidagi eng yirik togʻ-kon va qayta ishlash korxonalaridan biri boʻlgan “Olmaliq KMK” AJ tomonidan asosiy metall tarkibi 99,99% (GOST 546) boʻlgan katodli mis yetkazib beriladi.
korxonaning Markaziy ofisi Toshkent viloyati, Angren shahar, Ohangaron ko‘chasida joylashgan. Korxona 2013-yildan tijorat faoliyatini boshlagan.
Mis quvurlari sanoati sohasida tegishli bilim va tajribaga ega bo‘lgan maslahatchiga ustunlik beriladi.
Konsultantning taklifi (individual ariza beruvchi yoki konsorsium) o‘zbek yoki rus/ingliz tillarida tayyorlanishi hamda quyidagi maʼlumotlarni o‘z ichiga olishi lozim:
v) Loyihani amalga oshirishdan kelib chiqib, Bitimni amalga oshirish yuzasidan ishlarni tashkil etish boʼyicha taklif. Taklif etilgan bitimga jalb qilingan jamoa haqida maʼlumot, shaxslarning (jismoniy va yuridik) ismlari va ular haqidagi maʼlumotlar: ish tajribasi, faoliyat muddati, bitimlar tuzish boʼyicha umumiy tajriba va ularni amalga oshirish boʼyicha malakasi. Jamoa aʼzolarining oʼzbek tilini bilishi inobatga olinadi (15 ballgacha);
Shu bilan birga, taklif etilgan haq miqdori ishlab chiqilgan savdo strategiyasiga bog‘liq va Buyurtmachi taklifning muvaffaqiyati uchun (“success fee”) mutanosib haq to‘lashni taʼminlaydigan takliflarga ustunlik beradi;
d) Qo‘yilgan vazifalarni bajarish uchun yetarli salohiyat va vakolatga egaligi, shuningdek, inson, vaqt va moddiy resurslarning mavjudligi to‘g‘risida yozma ariza;
e) Manfaatlar to‘qnashuvi mavjudligi haqida maʼlumot. Maslahatchi ushbu savdoga jalb qilingan taqdirda ziddiyatlar olib kelishi mumkin bo‘lgan hollarda potensial bitim bo‘yicha salohiyatga ega ekanligini ko‘rsatish.
I. Mis quvurlar ishlab chiqarish bozorini tahlil qilish:
II. Аktiv tahlili
xatarlar (risk)ning tahlili: investor tahliliga muvofiq aktivni xatarga qo‘yadigan potensial yo‘nalish va ehtimollarni aniqlash va bunday bitimlarning muvoffaqiyatsizligiga sabab bo‘ladigan eng keng tarqalgan sabablarni o‘rganish. Аniqlangan xatarlarni kamaytirish borasida chora-tadbirlarni belgilash to‘g‘risida tavsiyalar berish;
shuningdek, mol-mulkni ko‘paytirish, bitimlar asosida qo‘lga kiritish, meros qilib qoldirish, Аktiv foydasiga yoki uchinchi shaxs mulkiga egalik qilish huquqini vujudga keltirish muddati, uchinchi shaxslar foydasiga Аktivning mol-mulkiga boʼlgan mulkiy huquqlar bo‘yicha belgilangan cheklovlar;

Объявление о привлечении профессиональной консалтинговой компании по приватизации ООО «Ангренский трубный завод»
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов»/«Продавец»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») по приватизации ООО «Ангренский трубный завод» путем продажи 100,0% государственной доли (далее – «Актив»).
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с ниже приведенным Запросом на предоставление предложений (RfP), до 18:00 (Ташкентское время) 6 сентября 2022 года.
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации ООО «Ангренский трубный завод»
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 18 марта 2022 года №ПП–168 предусмотрена  приватизация государственной доли в уставном фонде ООО «Ангренский трубный завод» путем продажи 100,0% государственной доли (далее – «Актив»).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом отраслевой и индивидуальной специфики рынка производства медных труб и требования законодательства Республики Узбекистан. Для принятия решения Продавца, проводится независимая оценка Актива в соответствии с национальным законодательством, на основании финансовой отчетности, подготовленной в соответствии с Международными стандартами финансовой отчетности (МСФО).
Необходимый Объем работы консультанта по приватизации по сопровождению Сделки описывается в приложении к данному Запросу.
ООО «Ангренский трубный завод» – предприятие по производству медных труб различных диаметров в Узбекистана. Проектная мощность предприятия составляет 8000 тонн в год. Основное сырье – медь катодная с содержанием основного металла 99,99% (ГОСТ 546), поставляется АО «Алмалыкский ГМК», одним из крупнейших горно-перерабатывающих предприятий в Центральноазиатском регионе.
Центральный офис предприятие расположен в Ташкентской области, в городе Ангрен, улица Ахангаранская. Коммерческий Запуск ООО «Ангренский трубный завод» состоялся 2013 году.
Предпочтение отдаётся консультанту, обладающему соответствующими знаниями и опытом работы в области производства медных труб.
в) Предложение по организации работ с точки зрения выполнения Сделки (этапы с учетом срока завершения). Сведения о команде, которая привлекается к предложенной Сделке, с указанием имен отдельных лиц команды и информации об их: опыте работы, стажа работы и общем опыте заключения сделок. Владение членами команды узбекским языком приветствуется (до 15 баллов);
фиксированное вознаграждение - в виде единой цифры (включая НДС, а также все прочие расходы) и вместе с этим свободное от субъективных предположений самого консультанта;
I. Анализ рынка производства медных труб:
анализ рынка производства медных труб и предпосылок развития отрасли в Узбекистане;
анализ опыта приватизации предприятий отрасли в других;
(в т.ч. соседних) странах, основные причины неудач в приватизации данного типа Актива, факторы, обеспечивающие успешность приватизации;
и дальнейшее развитие отрасли.
определении оснований и предоставление заключения, включая обоснование правоустанавливающих аспектов по результатом предпринимательской и иной хозяйственной деятельности связанной;
ситуации с соблюдением трудового и антимонопольного законодательства, положений об охране окружающей среды.