“Orion Capital Advisory” (keyingi oʻrinlarda – maslahatchi) ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
“Qizilqum Fosforit Kompleksi» MCHJ – fosforit konsentrati va fosfor uni ishlab chiqaruvchi korxona hisoblanadi. Fosforit konsentrati ishlab chiqarish sexi 1998-yilda tashkil etilgan boʻlib, Jeroy-Sardarin koni (Toshqoʻra rudnigi) negizida flyurapatit turidagi donali fosforit rudasini qayta ishlab, boyitishga moʻljallangan.
Ishlab chiqarish quvvati yiliga - 716,0 ming tonna;
Kompaniyaning yuridik manzili - Navoiy viloyati, Konimex tumani, Karak-ata MFY.
Bitimni amalga oshirish jarayoni
Sotish jarayoni barcha manfaatdor tomonlar (keyingi oʻrinlarda – “Talabgorlar”) uchun ochiq boʻlgan raqobat tamoyillariga asoslangan xususiylashtirish mexanizmi orqali amalga oshiriladi.
Talabgorlardan quyidagi maʼlumotlarni oʻz ichiga olgan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalarini (Express of interest) taqdim etishlari soʻraladi:
3. Moliyaviy hisobot (oxirgi 3 yilgi faoliyati boʻyicha).
Qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi ariza Talabgorlarning xohishiga koʻra rus, oʻzbek yoki ingliz tillarida taqdim etilishi mumkin.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini 2023-yil 5-may 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar quyidagi elektron pochta manzillariga yuborishlari lozim: abdikali@ocapr.com va office@ocapr.com
• Talabgor (konsorsium holatida, konsorsium aʼzolaridan hech biri) va uning tegishli shaxslaridan hech biri Yevropa Ittifoqi va AQSHning, shuningdek yirik xalqaro moliya institutlarining (Jahon banki, Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki, Osiyo taraqqiyot banki) sanksiyalari roʻyxatiga kiritilmagan boʻlishi lozim. Shu bilan birga, ariza topshirilgan sanada talabgorlar sanksiyalangan shaxs/(lar) yoki yuqorida aytib oʻtilgan sanksiya organlari tomonidan har qanday ish yoki tergov obyekti/(lar) boʻlmasligi kerak. Shuningdek, talabgorlar (konsorsium holatida, konsorsium aʼzolaridan hech biri) va uning tegishli shaxslaridan hech biri yuqorida aytib oʻtilgan muassasalar va davlatlarning sanksiyalar rejimiga zid boʻlgan har qanday faoliyatga (toʻgʻridan-toʻgʻri yoki biron bir shoʻba korxonasi orqali) jalb etilmagan boʻlishlari lozim va Talabgor (konsorsium holatida, konsorsium aʼzolaridan hech biri), shuningdek uning tegishli shaxslaridan birortasi asosiy moliyalashtiruvchi tomonlari yoki kreditorlari sanksiyadagi shaxslar yoki sanksiyadagi shaxslarga tegishli boʻlgan yoki ular tomonidan egalik va nazorat qilinadigan banklar yoki moliya institutlari boʻlmasligi lozim.
Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichidan muvaffaqiyatli oʻtgan talabgorlarga xususiylashtirish jarayonlarining kelgusi Majburiyatga ega boʻlmagan taklif (NBO) qabul qilish bosqichida ishtirok etish uchun taklif qilinadi hamda ularga ushbu bosqich jarayonlari toʻgʻrisidagi xat (Process Letter) yuboriladi.
Shu bilan birga, xususiylashtirish jarayonlarida kelgusidagi oʻz ishtirokini tasdiqlash uchun, ushbu talabgorlar bilan Axborotlarni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA)ni imzolash taklif etiladi, soʻngra ularga Maslahatchi tomonidan tayyorlangan Kompaniyani sotib olish narxi boʻyicha indikativ majburiyatga ega boʻlmagan takliflarni tayyorlash uchun zarur boʻlgan axborotni oʻz ichiga olgan dastlabki maʼlumotlar toʻplami (Information Memorandum) bilan tanishish imkoniyati beradigan virtual maʼlumotlar xonasi (VDR)ga kirish imkoniyati yaratiladi.
Maslahatchi tomonidan talabgorlar takliflari savdo jarayonining ushbu bosqichida belgilangan talablarga, shu jumladan, ularning moliyaviy koʻrsatkichlari, toʻlovga qobiliyatlilik darajasi oʻrganiladi va uning tavsiyasiga asosan talabgorlar savdo jarayonlarining navbatdagi Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichiga oʻtkaziladi.
Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) bosqichiga oʻtgan ishtirokchilarga Maslahatchi tomonidan tayyorlangan moliyaviy, soliq, huquqiy va ekologik boʻyicha tahliliy hisobotlardan foydalanish imkoniyati beriladi. Bundan tashqari, ishtirokchilar bevosita Kompaniyaga tashrif buyurish va Kompaniyaning boshqaruv organi bilan uchrashish imkoniyatiga ega boʻladilar.
Narx taklifi va sotib olish-sotish shartnomasining kelishilgan shartlarini oʻz ichiga oluvchi eng yaxshi Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) taklif qilgan ishtirokchi gʻolib deb eʼlon qilinadi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, Orion Capital Advisory va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va Orion Capital Advisory oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va “Orion Capital Advisory” tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Объявление о начале процесса приватизации государственной доли в уставном капитале ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов») объявляет о начале этапа подачи заявок о выражении интереса (Express of interest) процесса приватизации (далее – «Сделка»100% государственной доли в уставном капитале ООО «Қизилқум Фосфорит Комплекси» (далее – «Компания» или «Актив»).
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает компания Orion Capital Advisory (далее – «Консультант»).
Краткая информация об Активе
ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси» - предприятие по производству фосфоритного концентрата и фосфоритной муки. Цех по производству фосфоритного концентрата основан в 1998 году и ориентирован на переработку зернистых фосфоритовых руд флюрапатитного типа на базе Джерой-Сардаринского месторождения (участок «Ташкура»).
Мощность производства составляет 716,0 тыс.тонн в год;
Юридический адрес предприятия: Навоийская область, Канимехский район Карак-ата ОФЙ.
Реализация Актива осуществляется через открытый для всех заинтересованных сторон (далее – «Претенденты») механизм приватизации, основанный на принципах конкуренции.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках (на усмотрение Претендентов), и должна быть направлена на следующие почтовые адреса: abdikali@ocapr.com и office@ocapr.com.
Срок подачи заявок – не позднее 5 мая 2023 года, 18:00 (по Ташкентскому времени).
• Ни Претендент (а в случае Консорциума, ни один из Членов Консорциума) не должен/(ы) быть внесенным в публичные санкционные листы Европейского союза и США, а также любого из крупнейших международных банков развития (Всемирный Банк, Европейский Банк Реконструкции и Развития, Азиатский Банк Развития), или на дату подачи Заявки не должен/(ы) быть подсанкционным/(и) лицом/(ами) или объектом/(ами) какого-либо разбирательства, или расследования со стороны вышеупомянутых санкционных властей. Также ни Претендент (а в случае Консорциумани один из Членов Консорциума), ни кто-либо из его/их связанных лиц не должны быть любым образом вовлечены в какую-либо деятельность (напрямую или через какую-либо дочернюю компанию), идущей вразрез с санкционным режимом вышеупомянутых институтов и государств и, ни Претендент(а в случае Консорциума, ни один из Членов Консорциума), ни кто-либо из его/их Связанных лиц не должны иметь в качестве основных финансирующих сторон или кредиторов банки или финансовые учреждения, являющиеся подсанкционными лицами, или лицами, подконтрольными или принадлежащими подсанкционным лицам.
Претенденты, успешно прошедшие этап Выражение заинтересованности (Express of interest), будут приглашены к участию в следующем этапе Подачи необязывающих предложений (NBO) процесса приватизации, а также им будет направлено процедурное письмо (Process Letter).
Предложения участников рассматриваются консультантом в соответствии с установленными на данном этапе процесса продаж требованиями, в том числе их финансовыми показателями, уровнем платежеспособности, и на основании его рекомендации претенденты переводятся на следующий этап приемки заявок с обязательством предложение (BO) процесса продажи.
Претендентам, прошедшим этап обязательных предложений (BO), будет предоставлена возможность использовать финансовые, налоговые, юридические и экологические аналитические отчеты, подготовленные Консультантом. Кроме того, у участников будет возможность посетить непосредственно Компанию и встретиться с руководством Компании.
Победителем будет объявлен участник торгов с лучшим Обязательным предложением (BO), включающим ценовое предложение и согласованные условия договора купли-продажи.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании Orion Capital Advisory в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и Orion Capital Advisory графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;