Tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – Davaktiv agentligi) “Oʻzogʻirsanoatloyiha” AJ ustav kapitalidagi 81,7 foiz davlat aksiyalar paketini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv/Jamiyat) xususiylashtirishning muzokaralarga ommaviy ravishda taklif qilish usuli asosida ochiq savdo jarayonlari boshlanganligini eʼlon qiladi.
Avval xabar berilganidek, mazkur xususiylashtirish jarayonlari “Abrau Capital“ kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) tomonidan Xususiylashtirish boʻyicha maslahatchi sifatida olib borilmoqda.
“Oʻzogʻirsanoatloyiha” AJ:
• binolar va inshootlarning texnik-iqtisodiy hisob-kitoblarini ishlab chiqish;
• ushbu obyektlarni rekonstruksiya qilish loyihasini ishlab chiqish uchun ma'lumotlarni tayyorlash;
• tuzilmalarni mustahkamlash uchun hisob-kitoblar, tavsiyalar va chizmalarni taqdim etish bilan shugʻullanadi.
Rasmiy veb-sahifasi: https://proekt.uz/
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 6-sentabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar almo@abraucapital.com elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Aktivni sotib olishi uchun moliyaviy resurslarining yetarliligi;
Davlat aktivi xaridori Jamiyatning asosiy faoliyat turini 5 (besh) yildan kam boʻlmagan muddatda saqlab qolish majburiyatini oʻz zimmasiga oladi.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga muvaffaqiyatli oʻtgan talabgorlar bilan, majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan kelishuv imzolanadi.
Davaktiv agentligi mazkur ochiq xususiylashtirish jarayonlarining har bir bosqichi toʻgʻrisida jamoatchilikni qoʻshimcha tarzda xabardor qilib borilishini taʼminlaydi.

Объявление о начале процесса продажи через открытые торги государственного пакета акций в уставном капитале АО “Узогирсаноатлойиха”
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале открытого процесса продаж 81,7% государственного пакета акций в уставном капитале АО “Узогирсаноатлойиха”  (далее – Актив/Предприятие) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
Как сообщалось ранее, компания “Abrau Capital“ (далее «Консультант») выступает консультантом Агентства по проведению данного приватизационного процесса.
АО “Узогирсаноатлойиха” занимается:
• разработкой технико-экономических расчетов зданий и сооружений
• подготовкой данных для разработки проекта реконструкции указанных объектов
• предоставлением расчётов, рекомендаций и чертежей по усилению конструкций.
Официальный веб-сайт: https://proekt.uz/
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 6 сентября 2024 года и отправлена на адрес электронной почты almo@abraucapital.com.
• Олимжон Алимов, директор компании “Abrau Capital”: almo@abraucapital.com,тел. +998(97) 783-75-27;
• Талат Самандаров, начальник управления Агентства госактивов: tender@davaktiv.uz,тел. +998(71) 259-20-67.
Условия будущей эксплуатации государственного актива:
Агентство госактивов предоставляет общественности дополнительную информацию о каждом этапе данного открытого приватизационного процесса