“Portfolio Investments” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
“Avto Climate Control” MChJ - 2010-yilda tashkil etilgan boʻlib, asosiy faoliyati avtomobillar uchun isitish va sovitish tizimlarini ishlab chiqarishdan iborat.
• Ustav fondi: 12 592,9 mln soʻm;
• Jamiyatning rasmiy veb-sayti: www.uzcc.uz
Davlat aktivini sotib olishga qoʻyiladigan shartlar:
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini aktivlar oldi-sotdi shartnomasi roʻyxatdan oʻtgandan soʻng 10 (oʻn) yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish, ushbu muddat davomida mahsulotlarning litsenziati boʻlgan “General Motors” kompaniyasi tomonidan tasdiqlangan yetkazib beruvchi bilan texnik qoʻllab-quvvatlash boʻyicha litsenziya kelishuvlariga va “General Motors” texnologiyalari bilan bogʻliq texnologik jihozlardan foydalanish yuzasidagi Bosh Alyans kelishuvida oʻrnatilgan talablar va tegishli cheklovlarga qatʼiy rioya qilish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan oldin bitim shartlari (Term sheet) toʻgʻrisidagi Kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 20-sentyabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Aktivni sotib olish uchun yetarli moliyaviy resurslari;
• Talat Samandarov, Davlat aktivlari agentligi Boshqarma boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71)259-20-67.
Keyingi, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) takliflarni qabul qilish bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan Axborotni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA) imzolanadi hamda Konsultant tomonidan tayyorlangan Aktiv faoliyati toʻgʻrisida maʼlumot va tahliliy maʼlumotlar (Due-diligence) bilan tanishish uchun virtual maʼlumotlar xonasiga (VDR) kirish, Aktivga tashrif buyurgan holda uning boshqaruv organiga savollar berish imkoniyati yaratiladi.

Announcement on the start of the open sales process of state share in the authorized capital of "Avto Climate Control" LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the open sales process of 100% state share in the authorized capital of "Avto Climate Control" LLC (hereinafter - the Asset/Enterprise) by privatization method of public invitation to negotiations.
The consultant for privatization of the UzSAMA under this Transaction is Portfolio Investments (hereinafter - the Consultant).
Avto Climate Control LLC - founded in 2010, the company is producing heating and cooling systems for automobiles.
• Authorized capital: 12 592,9 mln UZS;
• Official website of the Enterprise: www.uzcc.uz
1. Maintaining the core operations of the Enterprise for a period of at least 10 years. Strict compliance with technical support license agreements with a supplier approved by General Motors (USA) - the product licensee, as well as with the requirements and related restrictions set forth in the General Alliance agreement for the use of technological equipment related to General Motors technologies;
In its turn, prior to submission of binding offers with the participants of sales who passed to the stage of submission Binding Offers (BO), an Agreement with the main terms for acquisition of the Asset will be signed.
The sale is organized on the basis of competitive sale process and open to all interested parties (hereinafter - Applicants).
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on September 20, 2024 and sent to the e-mail address munir.yakubov@piamg.uz
• Sufficient financial resources to acquire the asset;
Applicants who have successfully passed the Express of interest stage will be invited to participate in the next stage of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them individually by the Сonsultant.
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the UzSAMA and "Portfolio Investments", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;