Avval xabar berilganidek mazkur xususiylashtirish jarayonlari “Abrau Capital“ kompaniyasi  (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) tomonidan Xususiylashtirish bo‘yicha maslahatchi sifatida olib borilmoqda.
“ToshuyjoyLITI” AJ:
• Institut qurilishda meʼyoriy hujjatlarni ishlab chiqish, fuqarolik inshootlarining seysmik chidamliligi, fuqarolik inshootlarining namunaviy loyihalarini ishlab chiqish;
• turli maqsadlardagi bino va inshootlarni, muhandislik tarmoqlarini, shuningdek, avtomobil yoʻllari va yoʻl infratuzilmasini yangidan qurish, rekonstruksiya qilish va kapital taʼmirlash boʻyicha loyiha-smeta hujjatlarini ishlab chiqish;
• binolar va inshootlarning texnik holatini tekshirish;
• bino va inshootlarning yuk koʻtaruvchi konstruksiyalarini tiklash va mustahkamlash loyihalarini ishlab chiqish;
• zilzilaga chidamli binolarni qurish sohasidagi ilmiy-tadqiqot ishlari, shu jumladan loyiha-qidiruv ishlarini amalga oshiradi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 22-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar almo@abraucapital.com elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Aktivni sotib olishi uchun moliyaviy resurslarini yetarliligi;
• Talat Samandarov, Davaktiv agentligi Boshqarma boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71)259-20-67.
Davlat aktivi xaridori Jamiyatning asosiy faoliyat turini 5 (besh) yildan kam bo‘lmagan muddatda saqlab qolish majburiyatini o‘z zimmasiga oladi.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga muvaffaqiyatli oʻtgan talabgorlar bilan, majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan Kelishuv imzolanadi.

Announcement on the start of the sale process of state shares in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC
In accordance with the relevant privatization programs, State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sale process of 61,6% state share in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC (hereinafter – Asset/Company) by privatization method of public invitation to negotiations.
"ToshuyjoyLITI" JSC:
• The Institute develops normative documents in construction, seismic resistance of civil structures, development of model projects of civil structures;
• development of project-estimate documents for the new construction, reconstruction and capital repair of buildings and structures of various purposes, engineering networks, as well as highways and road infrastructure;
• inspection of the technical condition of buildings and structures;
• development of projects for restoration and strengthening of load-bearing structures of buildings and structures;
• carries out scientific research works in the field of construction of earthquake-resistant buildings, including project-research works.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 22, 2024 and sent to the following e-mail address: almo@abraucapital.com.