Avval xabar berilganidek mazkur xususiylashtirish jarayonlari “Abrau Capital“ kompaniyasi  (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) tomonidan Xususiylashtirish bo‘yicha maslahatchi sifatida olib borilmoqda.
“ToshuyjoyLITI” AJ:
• Institut qurilishda meʼyoriy hujjatlarni ishlab chiqish, fuqarolik inshootlarining seysmik chidamliligi, fuqarolik inshootlarining namunaviy loyihalarini ishlab chiqish;
• turli maqsadlardagi bino va inshootlarni, muhandislik tarmoqlarini, shuningdek, avtomobil yoʻllari va yoʻl infratuzilmasini yangidan qurish, rekonstruksiya qilish va kapital taʼmirlash boʻyicha loyiha-smeta hujjatlarini ishlab chiqish;
• binolar va inshootlarning texnik holatini tekshirish;
• bino va inshootlarning yuk koʻtaruvchi konstruksiyalarini tiklash va mustahkamlash loyihalarini ishlab chiqish;
• zilzilaga chidamli binolarni qurish sohasidagi ilmiy-tadqiqot ishlari, shu jumladan loyiha-qidiruv ishlarini amalga oshiradi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 22-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar almo@abraucapital.com elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Aktivni sotib olishi uchun moliyaviy resurslarini yetarliligi;
• Talat Samandarov, Davaktiv agentligi Boshqarma boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71)259-20-67.
Davlat aktivi xaridori Jamiyatning asosiy faoliyat turini 5 (besh) yildan kam bo‘lmagan muddatda saqlab qolish majburiyatini o‘z zimmasiga oladi.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga muvaffaqiyatli oʻtgan talabgorlar bilan, majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan Kelishuv imzolanadi.

Объявление о начале процесса продажи государственной доли в уставном капитале АО "ТошуйжойЛИТИ"
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса продаж 61,6% государственной доли в уставном капитале АО "ТошуйжойЛИТИ"  (далее – Актив/Предприятие) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
Как сообщалось ранее, компания “Abrau Capital (далее «Консультант») выступает консультантом Агентства по проведению данного приватизационного процесса.
АО "ТошуйжойЛИТИ":
Основными направлениями деятельности Предприятия являются:
• разработка проектно-сметной документации нового строительства, реконструкции и капитального ремонта зданий и сооружений различных назначений, инженерных сетей, а также автомобильных дорог и дорожной инфраструктуры;
• обследование технического состояния зданий и сооружений;
• разработка проектов восстановления и усиления несущих конструкций зданий и сооружений;
• научно-исследовательские работы в области строительства сейсмостойких зданий, включая проектно-изыскательные работы;
• совершенствование строительных норм и правил Республики Узбекистан;
• составление бизнес-планов, ТЭО, ТЭР на новое строительство, реконструкцию и капитальный ремонт.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 22 августа 2024 года и отправлена на адрес электронной почты almo@abraucapital.com.
• Олимжон Алимов, Abrau Capital” компания директор: almo@abraucapital.com,тел. +998(97) 783-75-27;
• Талат Самандаров, начальник управления Агентства госактивов: tender@davaktiv.uz,тел. +998(71) 259-20-67.