"Oʻzagrosanoatloyiha” MCHJning ochiq savdo jarayonlari yuzasidan axborot
Avval berilgan axborotga muvofiq, Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichiga oʻtkazilgan 3 nafar talabgorlarning qatʼiy narx takliflari joriy yil 23-dekabrga qadar konsultant tomonidan qabul qilinishi belgilangan.
Mazkur muddat davomida Konsultant tomonidan barcha talabgorlarning Majburiyatga ega boʻlgan takliflari (BO) qabul qilinganligini, lekin mazkur takliflar Aktivning sotilishi mumkin boʻlgan bozor qiymatdan past boʻlganligini inobatga olib, sotish jarayoni Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (EoI) bosqichidan davom ettiriladi.
Shunga koʻra, Davaktiv agentligi barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga “Oʻzagrosanoatloyiha” MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Expression of Interest) bosqichi muddati 2025-yil 4-fevral kuni soat 23:59 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Shu bilan birga, avvalgi chop etilgan Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, “Abrau Capital” va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va “Abrau Capital” oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va “Abrau Capital” tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Information on the open sales process of "Uzagrosanoatloyiha" LLC
According to the relevant privatization programs, in accordance with the announcement of UzSAMA dated November 4 this year, the process of open sales of 94,9% state share in the authorized capital of “Uzagrosanoatloyiha” LLC (hereinafter - the “Asset”) has started.
The company “Abrau Capital” (hereinafter - the “Consultant”) was attracted as a privatization consultant to conduct the privatization process of this Asset based on international best practices.
According to the information provided earlier, the Consultant was scheduled to accept binding price offers from 3 applicants who passed to the stage of Binding Offers (BO) until December 23, 2024.
Taking into account that within the given deadline accepted by the Consultant Binding Offers (BO) from all applicants were lower than the indicative market value of the Asset, the sale process will continue from Expression of Interest stage.
In order to conduct the sale process in a competitive environment, UzSAMA announces the extension of the deadline for submission Expression of Interest applications for the purchase of the Asset until 23:59 (Tashkent time) on February 4, 2025.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, "Abrau Capital" in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and "Abrau Capital" reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and "Abrau Capital", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;