Xususiylashtirish boʻyicha konsultantlar taklifiga asosan, yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilgan holda sotish jarayonlarini shaffof va raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga mazkur davlat ulushlarini sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddati 2025-yil 15-sentabr Toshkent vaqti bilan soat 23:59 ga qadar uzaytirilganligi maʼlum qilinadi.
Qiziqish bildirilgan taqdirda arizalarni quyidagi elektron pochta manzillariga yuborish lozim:
Shuningdek, avval eʼlon qilingan maʼlumotlar va talablarning barcha boshqa bandlari oʻzgarishsiz qolgani maʼlum qilinadi.

Информация о процессах открытых торгов ООО “Uzsungwoo” и ООО “Xiva Plaza”
В соответствии с объявлениями Агентства государственных активов от 10 июня текущего года о процессах открытых торгов государственной доли в уставных капиталах ООО “Uzsungwoo” и ООО “Xiva Plaza” (гостиница “Farovon Khiva Hotel”), сообщается следующее.
На основе предложения Консультантов по приватизации, в целях проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде с привлечением большего числа потенциальных инвесторов, сообщается о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) в покупке государственной доли в ООО “Uzsungwoo” и ООО “Xiva Plaza” до 23:59 (по ташкентскому времени) 15 сентября 2025 года.