Davaktiv agentligi ushbu Aktivni xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasiga bir qator xorijiy va mahalliy investorlardan kelib tushgan soʻrovlardan kelib chiqib, bergan tavsiyasiga asosan, sotish jarayonlarini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlarga “Invest Group Centre” MChJdagi davlat ulushini sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024-yil 28-dekabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Avvalgi chop etilgan Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

Информация о процессах открытых торгов ООО “Invest Group Centre”
В соответствии с объявлением Агентства госактивов от 2 октября текущего года о начале процесса открытых торгов 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre», сообщается следующее.
Агентство госактивов, исходя из рекомендаций консультанта по приватизации «Portfolio Investments» на основе запросов от ряда зарубежных и местных инвесторов, а также с целью проведения процесса продажи в конкурентной среде, сообщает о продлении срока подачи заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) для покупки государственной доли в ООО «Invest Group Centre» до 18:00 (время Ташкента) 28 декабря 2024 года.
В случае выражения заинтересованности, заявки необходимо отправить на следующий электронный адрес: munir.yakubov@piamg.uz.
Все остальные пункты предыдущего объявления о начале этапа выражения заинтересованности для покупки Актива остаются без изменений.