Davaktiv agentligi ushbu Aktivni xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasiga bir qator xorijiy va mahalliy investorlardan kelib tushgan soʻrovlardan kelib chiqib, bergan tavsiyasiga asosan, sotish jarayonlarini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlarga “Invest Group Centre” MChJdagi davlat ulushini sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024-yil 28-dekabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Avvalgi chop etilgan Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

Information on open sales processes of Invest Group Centre LLC
In accordance with the announcement dated October 2 this year on the start of the open sales process of 100% state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC, the following is reported.
UzSAMA, based on the recommendations of the privatization consultant “Portfolio Investments”, which was based on requests received from a number of foreign and local investors, and in order to conduct the sale process in a competitive environment, announces the extension of the deadline for submission Expression of Interest applications for the purchase of the state share in the “Invest Group Centre” LLC until 18:00 (Tashkent time) on December 28, 2024.
In case of interest, applications should be sent to the following e-mail address: munir.yakubov@piamg.uz.