10-iyun sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
931 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 70,6 mlrd so'm bo'lgan 2 670 ta lot 261,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 15,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 17,4 mlrd so‘m
• Qashqadaryo viloyati Muborak tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 4,9 mlrd so‘m bo‘lgan "MUBORAKTEKS" MCHJdagi 98,29 foiz davlat ulushi 5,2 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 2,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 3,1 mlrd so‘m
• Farg'ona viloyati Oltiariq tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,4 mlrd so‘m bo‘lgan “Asakabank"AJ balansidagi molxona bino-inshootlari 1,5 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 716 mln so‘m
• sotilgan narxi 1,7 mlrd so‘m
• Toshkent viloyati Bekobod tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 78,5 mln so‘m bo‘lgan umumiy o‘rta ta‘lim maktabi balansidagi bo‘sh turgan bino 86,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 123 ta
• boshlang'ich narxi 22,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 195,4 mlrd so‘m
• yer maydoni 27,4 ga
• Navoiy viloyati Navoiy shahridan boshlang‘ich narxi 1,9 mlrd so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar joy binolari qurish uchun 1,3 gektar yеr uchastkasi 21,2 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 10 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 931 лота. Также было реализовано 2 670 объекта со стартовой ценой 70,6 млрд сумов за 261,9 млрд сумов.
• стартовая цена 15,1 млрд сум
• цена продажи 17,4 млрд сум
• 98,29 процентная государственная доля, принадлежащая ООО "МУБОРАКТЕКС", расположенная в Мубарекском районе Кашкадарьинской области, со стартовой ценой 4,9 млрд сумов продана за 5,2 млрд сумов.
• Хозяйственные здания и сооружения, принадлежащее АО "Асакабанк", расположенные в Алтыарыкском районе Ферганской области, со стартовой ценой 1,4 млрд сумов проданы за 1,5 млрд сумов.
• стартовая цена 716 млн сум
• Пустующее здание, принадлежащее среднеобразовательной школе, расположенное в Бекабадском районе Ташкентской области, со стартовой арендной ставкой 78,5 млн сумов сдано в аренду за 86,4 млн сумов.
• стартовая цена 22,6 млрд сум
• цена продажи 195,4 млрд сум
• площадь земельного участка 27,4 га
• Земельный участок, расположенный в городе Навоий Навоийском области, площадью 1,3 гектаров, со стартовой ценой 1,9 млрд ​​сумов продан за 21,2 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых домов.