8-aprel sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
685 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 71,3 mlrd so'm bo'lgan 697 ta lot 114,1 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 27,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 29,7 mlrd so‘m
• Toshkent viloyati Angren shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 6,8 mlrd bo'lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi noturar joy 7,1 mlrd so'mga sotildi.
• soni 25 ta
• boshlang'ich narxi 311 mln so‘m
• sotilgan narxi 604 mln so‘m
• Farg‘ona viloyati Qo‘qon shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 146,5 mln so‘m bo‘lgan Avtomobil va yo‘llar texnikumi balansidagi yotoqxona binosining bo'sh xonalari 161,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 109 ta
• boshlang'ich narxi 3,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 12,8 mlrd so‘m
• yer maydoni 17,1 ga
• Xorazm viloyati Urganch tumanidan boshlang'ich narxi 128,2 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari qurish uchun 8 sotix yеr uchastkasi 461,5 mln so‘mga sotildi.
• soni 101 ta
• boshlang'ich narxi 16,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 21,8 mlrd so‘m
• Andijon viloyati Asaka tumanidan boshlang'ich narxi 1 mlrd so'm bo'lgan bo'sh turgan bino-inshootlar 2,2 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 8 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 685 лота. Также было реализовано 697 объекта со стартовой ценой 71,3 млрд сумов за 114,1 млрд сумов.
• стартовая цена 27,8 млрд сум
• цена продажи 29,7 млрд сум
• Нежилое помещение, принадлежащее территориальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в городе Ангрен Ташкентской области, со стартовой ценой 6,8 млрд сумов продано за 7,1 млрд сумов.
• стартовая цена 311 млн сум
• цена продажи 604 млн сум
• Пустующие комнаты общежития, принадлежащия Техникуму автомобилей и дорог, расположенные в городе Коканд Ферганской области, со стартовой ценой 146,5 млн сумов сданы в аренду за 161,1 млн сумов.
• площадь земельного участка 17,1 га
• Земельный участок, расположенный в Ургенчском районе Хорезмской области, площадью 8 соток, со стартовой ценой 128,2 млн ​​сумов продан за 461,5 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• количество 101
• цена продажи 21,8 млрд сум
• Пустующие здания и сооружения, расположенные в Асакинском районе Андижанской области, со стартовой ценой 1 млрд сумов проданы за 2,2 млрд сумов.