"Chinoz neftni qayta ishlash zavodi" MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini sotib olish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligining joriy yil 24 noyabrdagi Chinoz neftni qayta ishlash zavodi” MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini sotib olish bo‘yicha tanlov eʼloniga muvofiq quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi salohiyatli investorlarga aktivni yaxshiroq o‘rganish va jarayon ishtirokida malakaviy tayyorlanishga ko‘proq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini yana-da shaffof va raqobat muhitida o‘tkazish hamda qo‘shimcha salohiyatli investorlarni jalb qilish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga Chinoz neftni qayta ishlash zavodi” MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) bo‘yicha arizalarni qabul qilish muddatini 2023 yil 12 yanvar kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Avval maʼlum qilinganidekMosaic Financial kompaniyasi ushbu Bitim yuzasidan Agentlikning xususiylashtirish bo‘yicha maslahatchisi sifatida jalb qilingan.

Продлён срок приема заявок по покупке государственной доли в уставном капитале ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод”
Согласно объявлению Агентства госактивов от 24 ноября текущего года о процессе продажи 100% государственной доли в уставном капитале ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод”, сообщается следующее.
Агентство госактивов, в целях предоставления потенциальным инвесторам, участвующим в процессе приватизации дополнительной возможности для тщательного изучения актива и проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде, а также для привлечения дополнительных инвесторов, сообщает, что срок приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) для приобретения государственной доли в уставном капитале ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод” продлен до 18:00 (Ташкентское время) 12 января 2023 года.
В случае заинтересованности необходимо отправить заявку на следующие адреса электронной почты: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com