"Chinoz neftni qayta ishlash zavodi" MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini sotib olish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligining joriy yil 24 noyabrdagi Chinoz neftni qayta ishlash zavodi” MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini sotib olish bo‘yicha tanlov eʼloniga muvofiq quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi salohiyatli investorlarga aktivni yaxshiroq o‘rganish va jarayon ishtirokida malakaviy tayyorlanishga ko‘proq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini yana-da shaffof va raqobat muhitida o‘tkazish hamda qo‘shimcha salohiyatli investorlarni jalb qilish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga Chinoz neftni qayta ishlash zavodi” MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) bo‘yicha arizalarni qabul qilish muddatini 2023 yil 12 yanvar kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Avval maʼlum qilinganidekMosaic Financial kompaniyasi ushbu Bitim yuzasidan Agentlikning xususiylashtirish bo‘yicha maslahatchisi sifatida jalb qilingan.

The deadline on accepting proposals for the purchase of state shares in the authorized capital of "Chinaz petroleum refinery plant" LLC was extended
According to the announcement of the State Assets Management Agency on November 24 of this year on the sales process of 100% state shares in the authorized capital of "Chinaz petroleum refinery plant" LLC, the following is reported.
In order to provide potential investors, participating in the privatization process, with additional opportunities for detailed analysis of the asset and carry out the sales process in a transparent and competitive environment, as well as to attract additional investors, the State Assets Management Agency announces about the extension of the deadline on accepting Express of Interest applications to purchase state shares in the authorized capital of "Chinaz petroleum refinery plant" LLC until 18:00 (Tashkent time) on 12 January, 2023.
As previously reported, company Mosaic Financial have been attracted as a privatization consultant of the Agency on this asset.
In case of interest it is necessary to send an application to the following e-mail addresses: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com