"UZ-DONGJU PEINT KOMPANI" MCHJ QKni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish to‘g‘risida eʼlon
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda - Davaktiv agentligi/Buyurtmachi) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, "UZ-DONGJU PEINT KOMPANI" MCHJ QK ustav kapitalidagi 50,0% ulushi (keyingi o‘rinlarda - Аktiv)ni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasi (keyingi o‘rinlarda - Konsultant) tanlab olinishi yuzasidan tanlov eʼlon qiladi.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun so‘rovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini joriy yil 5 sentyabr kuni soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar taqdim etishlarini so‘raymiz.
Voxidjon Tojiev, Oʼzbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Yirik davlat aktivlarini transformatsiya qilish va xususiylashtirish departamenti boshligʼi oʼrinbosari;
Tel.: + 998-71-259-20-91; el.pochta: tender@davaktiv.uz.
Mazkur so‘rovnoma tijorat taklifini taqdim etish majburiyati hisoblanmaydi va Buyurtmachiga taklifni qabul qilish yoki shartnoma tuzish majburiyatini yuklamaydi. Shunga ko‘ra, takliflar uchun ushbu so‘rovnomani elon qilish va/yoki u bilan bog‘liq arizalarni olish, bir yoki bir nechta ishtirokchilar bilan muzokaralar va muhokamalar orqali shartnoma tuzishni nazarda tutmaydi.
Ushbu hujjatda keltirilgan materiallar va maʼlumotlar loyihaning faqat eng muhim tomonlarining dastlabki xulosasi va Konsultantdan xususiylashtirish bo‘yicha kutilishi mumkin boʼlgan ishlar hajmi togrisida umumiy maʼlumot sifatida xizmat qilishiga mo‘ljallangan.
Tanlov ishtirokchilari hech narsaga ishonib va bogʼlanib qolishlari kerak emas, tanlov jarayoni bilan bogʼliqlikda buyurtmachi uchun dastlabki taqdimot va takliflarni tayyorlash maqsadida yagona cheklov bundan mustasno.
"UZ-DONGJU PEINT KOMPANI" MCHJ QKni xususiylashtirish boyicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun sorovnoma (RfP)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining joriy yil 18 martdagi PQ-168-son qaroriga muvofiq, "UZ-DONGJU PEINT KOMPANI" MCHJ QK  ustav kapitalidagi 50% ulushini xususiylashtirish (keyingi o‘rinlarda - Bitim) belgilangan.
Sotish jarayonlari avtomobillar uchun bo'yoq ishlab chiqarish sanoati hamda aktivning individual xususiyatlaridan kelib chiqib O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim. Qonun hujjatlari hamda Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari (MHXS)ga asosan tayyorlangan moliyaviy hisobotga muvofiq, Buyurtmachi to‘g‘ri qaror qabul qilishi uchun Аktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
"UZ-DONGJU PEINT KOMPANI" MCHJ QK – avtomobillar uchun lak-bo‘yoqlar, plomba moddalari, kuzovlarini dastlabki ishlov berish uchun kimyoviy moddalar, tunuka idishlar va metall bochkalar, rezina qistirmalari ishlab chiqaruvchi korxona, shuningdek, sport poyabzali ishlab chiqarish sexini o’z ichiga oladi.
Kompaniyaning ustav kapitali 28,7 mlrd. so'm.
2021-yil yakuniga koʼra, kompaniya 49,2 mlrd. so‘m sof tushum olgan.
Kompaniyaning Markaziy ofisi Andijon viloyati, Andijon shahar, Ayrilish ko‘chasi, 4-uyda joylashgan.
Avtomobillarga bo'yoq ishlab chiqarish sohasida tegishli bilim va tajribaga ega bo‘lgan maslahatchiga ustunlik beriladi.
Konsultantning taklifi (individual ariza beruvchi yoki konsorsium) o‘zbek yoki rus/ingliz tillarida tayyorlanishi hamda quyidagi maʼlumotlarni o‘z ichiga olishi lozim:
v) Loyihani amalga oshirishdan kelib chiqib, Bitimni amalga oshirish yuzasidan ishlarni tashkil etish boʼyicha taklif. Taklif etilgan bitimga jalb qilingan jamoa haqida maʼlumot, shaxslarning (jismoniy va yuridik) ismlari va ular haqidagi maʼlumotlar: ish tajribasi, faoliyat muddati, bitimlar tuzish boʼyicha umumiy tajriba va ularni amalga oshirish boʼyicha malakasi (15 ballgacha);
d) Qo‘yilgan vazifalarni bajarish uchun yetarli salohiyat va vakolatga egaligi, shuningdek, inson, vaqt va moddiy resurslarning mavjudligi to‘g‘risida yozma ariza;
e) Manfaatlar to‘qnashuvi mavjudligi haqida maʼlumot. Maslahatchi ushbu savdoga jalb qilingan taqdirda ziddiyatlar olib kelishi mumkin bo‘lgan hollarda potensial bitim bo‘yicha salohiyatga ega ekanligini ko‘rsatish.
I. Avtomobillarga bo'yoq ishlab chiqarish bozorini tahlil qilish:
xatarlar (risk)ning tahlili: investor tahliliga muvofiq aktivni xatarga qo‘yadigan potensial yo‘nalish va ehtimollarni aniqlash va bunday bitimlarning muvaffaqiyatsizligiga sabab bo‘ladigan eng keng tarqalgan sabablarni o‘rganish. Аniqlangan xatarlarni kamaytirish borasida chora-tadbirlarni belgilash to‘g‘risida tavsiyalar berish;
shuningdek, mol-mulkni ko‘paytirish, bitimlar asosida qo‘lga kiritish, meros qilib qoldirish, Аktiv foydasiga yoki uchinchi shaxs mulkiga egalik qilish huquqini vujudga keltirish muddati, uchinchi shaxslar foydasiga Аktivning mol-mulkiga boʼlgan mulkiy huquqlar bo‘yicha belgilangan cheklovlar;

Объявление о привлечении профессиональной консалтинговой компании по приватизации СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани»
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов»/«Продавец»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») по приватизации СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани»  путем продажа 50,0% долей в уставном фонде ООО (далее – «Актив»).
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с ниже приведенным Запросом на предоставление предложений (RfP), до 18:00 (Ташкентское время) 5 сентября 2022 года.
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани»
Согласно соответствующей программе приватизации, предусмотрена приватизация СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани» путем продажа 50,0% долей в уставном фонде ООО (далее – «Сделка»).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом отраслевой производства лакокрасочной продукции для автомобилей и индивидуальной специфики Актива, в том числе требования законодательства Республики Узбекистан. Для принятия решения Продавца, проводится независимая оценка Актива в соответствии с национальным законодательством, на основании финансовой отчетности, подготовленной в соответствии с Международными стандартами финансовой отчетности (МСФО).
СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани» - предприятие по производству лакокрасочной продукции, строительно-индустриальных лакокрасочных материалов, герметиков для автомобилей, химикатов для предварительной обработки кузова автомобилей, жестяных тар и металлических бочек, резиновых уплотнителей, а также цех по производству спортивной обуви.
Уставный фонд составляет – 28,7 млрд. сум.
По итогом 2021 года предприятия получило чистую выручку в размере 49,2 млрд. сум.
Центральный офис предприятие расположен в Андижанской Области, город Андижан, улица Айрилиш, дом 4.
Предпочтение отдаётся консультанту, обладающему соответствующими знаниями и опытом работы в области производства лакокрасочной продукции в том числе для автомобилей.
в) Предложение по организации работ с точки зрения выполнения Сделки (этапы с учетом срока завершения). Сведения о команде, которая привлекается к предложенной Сделке, с указанием имен отдельных лиц команды и информации об их: опыте работы, стажа работы и общем опыте заключения сделок (до 15 баллов);
I. Анализ рынка по производству лакокрасочной продукции в том числе для автомобилей:
анализ рынка и предпосылок развития отрасли в Узбекистане;
анализ опыта приватизации предприятий отрасли в других (в т.ч. соседних) странах, основные причины неудач в приватизации данного типа Актива, факторы, обеспечивающие успешность приватизации и дальнейшее развитие отрасли.
определении оснований и предоставление заключения, включая обоснование правоустанавливающих аспектов по результатом предпринимательской и иной хозяйственной деятельности связанной с использованием имущества, а также создания, приобретение имущества по сделкам, наследованию, приобретательной давности в пользу Актива или на имущество третьих лиц, ограниченным имущественным правам, установленным на имущество Актива в пользу третьих лиц;
(2) Если предложения консультантов оцениваются менее чем 30 баллов по пунктом a, б и в, то предложен не подлежат оценке в соответствии с пунктом «г»