16 сентябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
796 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 71,6 млрд сўм бўлган 929 та лот 100,8 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 8,03 млрд сўм
• сотилган нархи 8,5 млрд сўм
Андижон вилояти Хўжаобод туманида жойлашган бошланғич нархи 4,7 млрд сўм бўлган Давлат мулки объектларидан самарали фойдаланиш маркази Андижон вилоят ҳудудий бошқармаси балансидаги қуртхона бино-иншоотлари 4,9 млрд сўмга сотилди.
• сони 17 та
• бошланғич нархи 14,4 млрд сўм
• сотилган нархи 15,3 млрд сўм
Фарғона вилояти Фарғона шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 9,9 млрд сўм бўлган "Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки" АЖ балансидаги автошохбекат биноси 10,5 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 161,6 млн сўм
• сотилган нархи 184,4 млн сўм
Тошкент шаҳри Яккасарой туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 63,9 млн сўм бўлган Тошкент тўқимачилик ва енгил саноат институти академик лицейи балансидаги бино қисми 76,7 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 370 та
• бошланғич нархи 28,1 млрд сўм
• сотилган нархи 50,7 млрд сўм
• ер майдони 21,3 га
Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидан бошланғич нархи 18,3 млрд сўм бўлган кўп қаватли турар жой бинолари қуриш учун 0,75 гектар ер участкаси 39,5 млрд сўмга сотилди.
Андижон вилояти Асака туманидан бошланғич нархи 163,9 млн сўм бўлган халқаро йўллар бўйида хизмат кўрсатиш объектларини ташкил этиш учун 10 сотих ер участкаси 311,4 млн сўмга сотилди.
Тошкент шаҳри Сергели туманидан бошланғич нархи 740,9 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 2,8 сотих ер участкаси 963,2 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 16 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 796 лота. Также было реализовано 929 объекта со стартовой ценой 71,6 млрд сумов за 100,8 млрд сумов.
• стартовая цена 8,03 млрд сум
• цена продажи 8,5 млрд сум
• Здания и сооружения, принадлежащие территориальному управлению Андижанской области Центра по эффективному использованию государственных объектов, расположенные в Худжаабадском районе Андижанской области, со стартовой ценой 4,7 млрд ​​сумов проданы за 4,9 млрд сумов.
• цена продажи 15,3 млрд сум
• Здание автовокзала, принадлежащее АО "Ташки иктисодий фаолият миллий банки", расположенное в городе Фергана Ферганской области, со стартовой ценой 9,9 млн сумов продано за 10,5 млн сумов.
• стартовая цена 161,6 млн сум
• цена продажи 184,4 млн сум
• Часть здания, принадлежащая Академическому лицею Ташкентского института текстильной и легкой промышленности, расположенное в Яккасарайском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 63,9 млн сумов, сдана в аренду за 76,7 млн сумов.
• количество 370
• стартовая цена 28,1 млрд сум
• цена продажи 50,7 млрд сум
• площадь земельного участка 21,3 га
• Земельный участок, расположенный в Мирзо Улугбекском районе города Ташкента, площадью 0,75 га, со стартовой ценой 18,3 млрд ​​сумов продан за 39,5 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в Асакинском районе Андижанской области, площадью 10 соток, со стартовой ценой 163,9 млн ​​сумов продан за 311,4 млн сумов для создания сервисных объектов на международных дорогах.
• Земельный участок, расположенный в Сергелийском районе города Ташкента, площадью 2,8 сотки, со стартовой ценой 740,9 млн ​​сумов продан за 963,2 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.