26 сентябрда “Xalqchil IPO” дастури, жумладан “ЎзРТХБ” акцияларини оммавий жойлаштириш бошланишига бағишланган Roadshow тақдимоти бўлиб ўтади
Жорий йил 26 сентябр куни Тошкент шаҳридаги Hyatt Regency меҳмонхонасининг "Ballroom 2" залида “Халқчил IPO” дастури доирасида “Ўзбекистон республика товар-хом ашё биржаси” АЖ (ЎзРТХБ) акцияларини оммавий жойлаштириш (SPO)нинг “Roadshow” тақдимоти бўлиб ўтади. Мазкур тадбир мамлакатнинг етакчи давлат компанияларига кенг аҳоли қатламларини инвестиция киритишга жалб қилиш учун бошланғич нуқта бўлади.
Тадбирда 30 йилдан буён мамлакатимиз бозор инфратузилмасини ривожлантиришда муҳим ўрин тутиб келаётган ЎзРТХБни ривожланишининг асосий жиҳатлари ҳамда унинг стратегик мақсадлари ва ривожланиш истиқболлари тақдим этилади.
Бундан ташқари, тадбирда маърузачилар “Халқчил IPO” дастурининг Ўзбекистон капитал бозори учун аҳамияти, мавжуд оммабоп электрон платформалар орқали ариза топшириш имкониятлари ва тартиблари ҳақида сўз юритадилар. Шунингдек, тақдимот давомида битим параметрлари тафсилотлари ошкор қилинади.
Ўз навбатида, иштирокчилар ЎзРТХБнинг молиявий истиқболлари ва дивиденд сиёсати ҳақида батафсил маълумотга эга бўладилар.

26 сентября состоится Roadshow презентация, посвящённая началу программы «Народное IPO», в том числе публичному размещению акций «УзРТСБ»
26 сентября текущего года в Ташкенте, в зале «Ballroom 2» гостиницы Hyatt Regency, состоится «Roadshow» презентация публичного предложения акций (SPO) АО «Узбекской республиканской товарно-сырьевой биржи» (УзРТСБ) в рамках программы «Народное IPO». Это мероприятие станет отправной точкой для привлечения широких слоев населения к инвестированию в ведущие государственные компании страны.
На мероприятии будут представлены ключевые аспекты развития УзРТСБ, которая уже на протяжении 30 лет играет важную роль в развитии рыночной инфраструктуры страны, а также будут представлены ее стратегические цели и перспективы развития.
Кроме того, на мероприятии спикеры расскажут о значимости программы «Народное IPO» для рынка капитала Узбекистана, а также о возможностях и процедурах подачи заявок через доступные электронные платформы. Также, в ходе презентации будут раскрыты детали параметра сделки.
В свою очередь, участники получат подробную информацию о финансовых перспективах и дивидендной политике УзРТСБ.