“UzAuto TRAILER” МЧЖни УСТАВ КАПИТАЛИДАГИ ДАВЛАТ УЛУШИНИНГ ХУСУСИЙЛАШТИРИШ ЖАРАЁНИ БОШЛАНГАНЛИГИ ТЎҒРИСИДА ЭЪЛОН
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги” ёки “Сотувчи”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ,, UzAuto TRAILER” МЧЖни
(keyingi o‘rinlarda - Аktiv) устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини рақобатга асосланган сотув жараёни орқали сотишини эълон қилади (кейинги ўринларда – “Битим”).
Mosaic Financial компанияси (кейинги ўринларда – маслаҳатчи) ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
• Корхонанинг лойиҳавий қуввати 3 000 донагача: 2 000 дона ярим тиркама ва 1 000 дона осма техника, Ўзбекистон Республикаси хўжалигининг турли тармоғини таъминлаш учун кенг қамровли автомобил техникаларини, шу жумладан самосвал кузови, ярим тиркамалар, контейнер ташувчилар, тентли кузовлар, изотермик ярим тиркамалар ва фургонлар ишлаб чиқариш ўзлаштирилган.
• Ҳодимлар сони 420 кишини ташкил қилади.
• Маҳсулот:
• кузовлар: самосвал,изотермик,тентли ва тўлиқ металл;
• ярим тиркама ва тиркамалар: самосвал, изотермик, тентли;
• контейнер ташувчилар ва бошқа махсус техника;
• қишлоқ хўжалик техникаси (трактор тиркамалари, преслаш машиналари, ҳаракатланувчи ёқилғи қуйиш шахобчалари бекатлари).
• Ишлаб чиқариш корхонаси Самарқанд вилоятида жойлашган.
Асосий молиявий кўрсаткичлар
1. Устав фонди: 158,6 млрд.сўм
2. 2021 йил бўйича:
• фойда: 626,2 млрд.сўм;
• соф фойда: 53 млрд. сўм.
1. Иштирокчи тўғрисида қисқача маълумот (шу жумладан, СТИР ва фаолият тури).
2. Иштирокчи устав капиталида 5 фоиздан ортиқ улуши мавжуд акциядорлар/ таъсисчилар (эгалик улуши кўрсатилган ҳолда) ва якуний бенефициарлар тўғрисида маълумотлар.
3. Молиявий ҳисобот (охирги 3 йилги фаолияти бўйича).
Қизиқиш билдириш тўғрисидаги ариза Иштирокчининг хоҳишига кўра рус, ўзбек ёки инглиз тилларида тақдим этилиши мумкин.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризани 2022 йил 21 сентябрь 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги электрон почта манзилларига юборишлари лозим:
iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com
• Талабгор (консорциум ҳолатида, консорциум аъзоларидан ҳеч бири) ва унинг тегишли шахсларидан ҳеч бири Европа Иттифоқи ва АҚШнинг, шунингдек йирик халқаро молия институтларининг (Жаҳон банки, Европа тикланиш ва тараққиёт банки, Осиё тараққиёт банки) санкциялари рўйхатига киритилмаган бўлиши лозим.  Шу билан бирга, ариза топширилган санада талабгорлар санкцияланган шахс/(лар) ёки юқорида айтиб ўтилган санкция органлари томонидан ҳар қандай иш ёки тергов объекти/(лар) бўлмаслиги керак. Шунингдек, талабгорлар (консорциум ҳолатида, консорциум аъзоларидан ҳеч бири) ва унинг тегишли шахсларидан ҳеч бири юқорида айтиб ўтилган муассасалар ва давлатларнинг санкциялар режимига зид бўлган ҳар қандай фаолиятга (тўғридан-тўғри ёки бирон бир шўба корхонаси орқали) жалб этилмаган бўлишлари лозим ва Талабгор (консорциум ҳолатида, консорциум аъзоларидан ҳеч бири), шунингдек унинг тегишли шахсларидан бирортаси асосий молиялаштирувчи томонлари ёки кредиторлари санкциядаги шахслар ёки санкциядаги шахсларга тегишли бўлган ёки улар томонидан эгалик ва назорат қилинадиган банклар ёки молия институтлари бўлмаслиги лозим.
Сотиш жараёнининг келгусидаги кетма-кетлиги ва талаблари қизиқиш билдирган Талабгорларга қўшимча равишда хабар қилинади.
Кейинги босқичга ўтган потенциал инвесторлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ва Актив фаолияти тўғрисидаги умумий маълумотлар сақланадиган виртуал маълумотлар хонасига (VDR) кириш имконияти таъминланади.
Қўшимча маълумотлар учун Маслаҳатчи вакилига мурожаат қилишингиз мумкин:
Искандар Бахромов
Эл.почта: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com
Аризалар ва илова қилинган маълумотларни кўриб чиқиш натижалари асосида Иштирокчилар кейинги босқичлар тўғрисида Маслаҳатчи томонидан хабардор қилинади.
Ариза топшириш жараёни барча Иштирокчилар учун очиқ.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Mosaic Financial ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва Mosaic Financial ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва Mosaic Financial томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

ANNOUNCEMENT OF THE LAUNCH OF THE PRIVATIZATION PROCESS OF UzAuto TRAILER LLC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as the "UzSAMA") announces the sale of 100% state's share in UzAuto Trailer LLC (hereinafter referred to as the "Company" or "Asset") via a competitive asset sale process (hereinafter referred to as the "Transaction" or "Sale").
Mosaic Financial is the lead advisor to the State Assets Agency on this Transaction.
General information:
• Founded on June 4, 2012.
• 7 hectares of production areas with a total area of 14.75 hectares
• 470 Employees
• Project capacity of 3000 units: 2000 semi-trailers and 1000 truck chassis frames
• Products:
• bodies: dump, isothermal, awning, and all-metal;
• semi-trailers and trailers: dump, isothermal, awning;
• container trailers and other specialized equipment;
• agricultural machinery (tractor trailers, balers, mobile filling stations).
• Production facilities are located in Samarkand region.
Main financial indicators:
• Authorized capital: 158.6 billion soums
• Results for 2021:
• revenue: 626.2 bln. soums;
• net profit: 53 bln. soums.
The sale is organized in the form of a competitive application process and is open to all interested parties (hereinafter referred to as “Participants”). To participate in the application process, Participants are asked to express their interest in an Express of Interest that includes the following information:
1. Brief information about the Participant (including TIN, and type of activity).
Applications language could be Uzbek, Russian or English (at the discretion of the participants).
Applications must be received by Mosaic Financial at the below address no later than September 21, 2022, till 18:00 Tashkent time.
Email: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com
Evaluation criterias:
Received proposals will be selected according to the following criteria:
• absence of any judicial, administrative, arbitration or other proceedings, the result of which may be a ban on participation in the privatization process;
• Neither the Applicant (or, in the case of the Consortium, any of the Consortium Members) nor any of the Consortium Members must be on the public sanctions lists of the European Union and the United States or any of the major international development banks (World Bank, European Bank for Reconstruction and Development, Asian Development Bank), or on the date of the Application must be subject to any proceedings or investigation by the aforementioned sanctions authorities. Also, neither the Applicant (and, in the case of the Consortium, none of the Consortium Members) nor any of its/their affiliates is/are in any way involved in any activity (directly or through any subsidiary) contrary to the sanctions regime of the aforementioned institutions and states and, neither the Applicant (or in the case of the Consortium, any of the Consortium Members) nor any of its/their Related Parties have as principal financiers or lenders banks or financial institutions which are sub-sanctioned persons or persons controlled or owned by sub-sanctioned persons.
ADDITIONAL DETAILS:
The detailed sale process and its terms will be communicated as the interest of the Applicants arises. After the review of the submitted applications, Mosaic Financial will notify the Participants about the following steps. For further questions, you can contact Mosaic Financial, the consultant on Transaction.
Mosaic Financial LLC
Iskandar Bakhromov
The State Assets Agency reserves the right to change the sequence of the privatization process or refuse to sell to any potential buyer(s) or negotiate with them at any time without explanation.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Agency, Mosaic Financial in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement.
The State Assets Agency reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
• Change the deadline for submission of applications;
• Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Agency and Mosaic Financial, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;
• Stop the sale process for any reason; and/or
• Stop all discussions and negotiations with any potential buyer(s) in relation to the Transaction at any time and without explanation.