“Бектемир-спирт экспериментал заводи” АЖнинг устав капиталидаги 51 фоиз акциялар пакетини баҳолаш юзасидан мустақил баҳоловчи ташкилот жалб қилиш бўйича эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, “Бектемир-спирт экспериментал заводи” АЖ устав капиталидаги 51 фоиз акциялар пакети сотилиши белгиланган.
Ягона миллий баҳолаш стандарти талаблари доирасида мазкур акциялар пакетининг бозор қийматини аниқлаш мақсадида, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Ўзбекистон Республикаси ҳудудида баҳолаш фаолиятини юритиш ҳуқуқига эга бўлган баҳоловчи ташкилотларни жалб қилиш юзасидан танлов эълон қилади.
Талабгорларнинг тижорат таклифлари Техник топшириқ, шунингдек баҳоловчи ташкилотлар хизматларининг қийматини аниқлаш ва тўлаш тартиби тўғрисидаги Низом (Адлия вазирлиги томонидан 2010 йил 10 ноябрдаги 2152-сон билан рўйхатдан ўтказилган) талабларига мувофиқ бўлиши лозим.
Тижорат таклифлар 2022 йил 11 март куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги манзиллар орқали қабул қилинади:
Жон Насиров, Давлат активларини бошқариш агентлигининг Йирик давлат активларини трансформация қилиш ва хусусийлаштириш департаменти бошлиғи;
тел.: +998-71-259-21-30; эл.почта: j.nasirov@davaktiv.uz;
Шохрух Охунов, Давлат активларини бошқариш агентлигининг Мувофиқлашган ҳаракатни таъминлаш департаменти бошлиғи;

Announcement on the selection of evaluation independent organizations to conduct evaluation of 51.0% shares in the authorized capital of JSC “Bektemir spirt-Experimental Zavodi”
In accordance with the relevant privatization programs, the sale of 51.0% shares in the authorized capital of JSC “Bektemir-spirt experimental zavodi” is envisaged.
In order to determine the market value of shares in accordance with the requirements of the Unified National Standard for Property Valuation, the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan announces the selection of professional valuation organizations that have the right to carry out evaluation activities in the territory of the Republic of Uzbekistan.
The commercial offer must meet the requirements of the Terms of Reference, as well as the Regulation for determining the value and payment of services to valuation companies (registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on November 10, 2010 No. 2152).
Commercial offers will be accepted until 6:00 p.m. (Tashkent time) on March 11, 2022 at the following addresses:
Jon Nаsirov, Head of the Department of Transformation and Privatization of Large State Assets of the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan;
Tel.: + 998-71-259-21-30; e-mail: j.nasirov@davaktiv.uz;
Shokhrukh Okhunov, Head of the Department for Coordinated Operations of the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan;