“Фотон” АЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 22 августдаги “Фотон” АЖ устав капиталидаги 85,6 фоиз давлат улушини сотиб олиш бўйича танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги савдо жараёнларида иштирок этаётган салоҳиятли талабгорларнинг cўровига мувофиқ, уларга активни яхшироқ ўрганиш ва малакавий тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Фотон” АЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2023 йил 9 октябрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввал маълум қилинганидек, Abrau Capital компанияси ушбу Битим юзасидан Агентликнинг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси сифатида жалб қилинган.

Продлён срок приема Обязывающих предложений (BO) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Фотон»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 22 августа текущего года о процессе продажи 85,6% государственной доли в уставном капитале AО “Фотон”, сообщается следующее.
В соответствии с запросом потенциальных инвесторов, участвующих в процессах продажи, а также в целях предоставления им дополнительных возможностей для квалификационной подготовки и тщательного изучения актива, проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде, Агентство госактивов сообщает, что этап приема Обязывающих предложений (BO) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Фотон» продлен до 18:00 (Ташкентское время) 9 октября 2023 года.
Как сообщалось ранее, компания Abrau Capital  привлечен в качестве консультанта по приватизации Агентства госактивов по данному активу.