“Hyatt Regency Tashkent” меҳмонхонасининг сотилиши тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида”ги ПФ–6167-сон (Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 30 июлдаги ПФ-6273-сон Фармони билан киритилган қўшимчалар билан.), Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги ёки Сотувчи) “Hyatt Regency Tashkent” меҳмонхонасини (кейинги ўринларда – Меҳмонхона ёки Актив) ошкора рақобат тамойилларига асосланган савдо жараёни орқали сотилишини эълон қилади (кейинги ўринларда – Савдо).
Ушбу Савдо жараёнига “KPMG Valuation and Consulting” МЧЖ (кейинги ўринларда – KPMG), активни хусусийлаштириш бўйича энг яхши таклифларни танлаш асосида, эксклюзив молиявий маслаҳатчи сифатида жалб этилган.
Меҳмонхона ҳақида қисқача маълумот:
• Беш юлдузли “Hyatt Regency Tashkent” меҳмонхонаси 2016йилда Тошкент марказида ташкил топган ва “Hyatt” халқаро брендининг Ўзбекистондаги биринчи меҳмонхонасига айланган.
• У Ўзбекистонда халқаро меҳмонхоналар тармоғи бошқарувида бўлган ягона беш юлдузли меҳмонхонадир.
• Меҳмонхона шаҳар марказида, Тошкентнинг асосий диққатга сазовор жойларига қулай ва яқин масофада жойлашган.
• Умумий ер майдони 3,1 гектар, бино ва иншоотлар майдони 60,1 минг квадрат метрни ташкил этади.
• Меҳмонхона 8 қаватдан иборат бўлиб, мижозлар учун 300 та хона, жумладан, 248 та стандарт ва 52 та люкс/ярим люкс хоналарни мавжуд.
• Меҳмонхона ҳудудида халқаро сифат стандартлари даражасида жиҳозланган турли сиғимдаги бир нечта конференция заллари, шунингдек, 850 квадрат метр майдонга эга банкет зали, ёпиқ бассейн ва SPA маркази мавжуд.
• Қўшимча маълумотлар учун қуйидаги электрон манзилларга мурожаат қилишингизни сўраймиз.
DKalazhanov@kpmg.kz
SSandykbayeva@kpmg.kz
VPolyakov@kpmg.kz
j.jurayev@davaktiv.uz
Савдо жараёнларида иштирок этиш учун аризаларни топшириш бўйича расмий таклиф қўшимча эълон қилинади. Ариза топшириш жараёни барча манфаатдор томонлар учун очиқ бўлади. Манфаатдор шахслар ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрланган ва ариза берувчининг ваколатли вакили томонидан имзоланган хат кўринишида ариза топширишга таклиф қилинади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Меҳмонхона ва KPMGнинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва KPMG (Савдо доирасида Давактив агентлигининг эксклюзив молиявий маслаҳатчиси вазифасини бажарувчи) ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Меҳмонхона ва KPMG томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;
(iv) исталган вақтда ва сабабларни тушунтирмасдан Савдога тааллуқли бўлган ҳар қандай потенциал харидор (харидорлар) билан ҳар қандай муҳокама ва музокараларни тугатиш ҳуқуқларини ўзида сақлаб қолади.

Объявление о продаже гостиницы «Hyatt Regency Tashkent»
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-6167 от 11 февраля 2021 г. «О мерах по дальнейшему ускорению процессов приватизации государственных активов» (с дополнениями в Указе Президента Республики Узбекистан №УП-6273 от 30 июля 2021 г.), Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – Агентство госактивов или Продавец) объявляет о намерении реализовать гостиницу «Hyatt Regency Tashkent»  (далее – Гостиница или Актив) путем конкурентного процесса продажи (далее – Сделка).  В рамках подготовки к данной Сделке, по результатам конкурсного отбора, в качестве эксклюзивного финансового консультанта по приватизации актива была выбрана компания OOO “KPMG Valuation and Consulting” (далее – KPMG).
• Пятизвездочная гостиница «Hyatt Regency Tashkent» была открыта в 2016 г. в центре г. Ташкент и стала первым отелем международного бренда Hyatt в Узбекистане
• Является единственным пятизвездочным отелем в Узбекистане, находящимся под прямым управлением международной сети отелей
• Гостиница имеет выгодное исключительное расположение в центре города, в пешей доступности от главных достопримечательностей Ташкента
• Общая земельная площадь – 3,1 га, площадь зданий и сооружений – 60,1 тыс. кв. м.
• Гостиница располагается на 8 этажах и предлагает 300 номер для размещения, включая 248 стандартных и 52 полулюкс/люкс номеров
• На территории гостиницы имеется несколько конференц-залов различной вместимости, оборудованных на уровне международных стандартов качества, а также банкетный зал площадью 850 кв.м., закрытый бассейн и SPA-центр
По возникшим вопросам предлагается обращаться по контактам, указанным ниже.
DKalazhanov@kpmg.kz
SSandykbayeva@kpmg.kz
VPolyakov@kpmg.kz
j.jurayev@davaktiv.uz
Официальное приглашение к подаче заявок на участие будет опубликовано дополнительно. Процесс подачи заявок будет является открытым для всех заинтересованных лиц. Заинтересованным лицам будет предлагаться подать заявку в форме письма, подготовленного на английском, русском или узбекском языках, и подписанного уполномоченным представителем заявителя.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентство госактивов, Гостиницы и KPMG в отношении продажи Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и KPMG, оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов, Гостиницей и KPMG графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;