12 март санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
628 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 15,6 млрд сўм бўлган 130 та лот 23,8 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 328 млн сўм
• сотилган нархи 1,1 млрд сўм
Самарқанд вилояти Самарқанд шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 2,1 млн сўм бўлган Самарқанд давлат архитектура қурилиш университети балансидаги бўш турган хона 120,6 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 53 та
• бошланғич нархи 11,8 млрд сўм
• сотилган нархи 12,8 млрд сўм
• ер майдони 11,5 га
Тошкент вилояти Ангрен шаҳридан бошланғич нархи 274,8 млн сўм бўлган кичик саноат зонасида ишлаб чиқариш объектлари қуриш учун 34 сотих ер участкаси 302,3 млн сўмга сотилди.
Хоразм вилояти Хазорасп туманидан бошланғич нархи 17,8 млн сўм бўлган тўқимачилик маҳсулотлари ишлаб чиқариш бино-иншоотини қуриш учун 3 сотих йер участкаси 120,8 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 12 февраля
На аукционы и открытые торги было выставлено 628 лота. Также было реализовано 130 объекта со стартовой ценой 15,6 млрд сумов за 23,8 млрд сумов.
• стартовая цена 328 млн сум
• Пустующая комната, принадлежащая Самаркандскому государственному университету архитектуры и строительства, расположенная в городе Самарканд Самаркандской области, со стартовой ценой 2,1 млн сумов сдана в аренду за 120,6 млн сумов.
• стартовая цена 11,8 млрд сум
• площадь земельного участка 11,5 га
• Земельный участок, расположенный в городе Ангрен Ташкентской области, площадью 34 соток, со стартовой ценой 274,8 млн ​​сумов продан за 302,3 млн сумов для строительства производственных мощностей в малой промышленной зоне.
• Земельный участок, расположенный в Хазораспском районе Хорезмской области, площадью 3 соток, со стартовой ценой 17,8 млн ​​сумов продан за 120,8 млн сумов для строительства здания по производству текстильной продукции.