Тошкент шаҳридаги йирик кўчмас мулк мажмуаси савдога чиқарилди
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, Тирсакобод кўчасидаги 27,86 гектар ер майдонида жойлашган собиқ 60-сонли ҳарбий шаҳарча бино ва иншоотлари Вазирлар Маҳкамасининг тегишли қарорига биноан сотувга қўйилди. Савдолар электрон-онлайн аукцион шаклида “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали амалга оширилади.
Объектда жойлашган бино ва иншоотларнинг умумий майдони 29,8 минг квадрат метрни ташкил этади. Объект электр, газ, сув ва оқава сувга уланган.
Объектнинг бошланғич нархи – 204,9 млрд.сўм. Аризалар жорий йил 11 декабрга қадар қабул қилинади. Аукцион савдолари жорий йил 13 декабрь куни бўлиб ўтиши режалаштирилган.

Крупный комплекс недвижимости в городе Ташкенте выставлен на аукцион
Согласно соответствующему решению Кабинета Министров, Агентством по управлению государственными активами выставлены на продажу здания и сооружения бывшего военного городка №60, расположенные по улице Тирсакабад Чиланзарского района города Ташкента, с площадью 27,86 гектаров. Торги проводятся в форме электронного онлайн-аукциона через электронную торговую площадку “E-auksion”.
Общая площадь зданий и сооружений, расположенных на объекте, составляет 29,8 тысяч квадратных метров. Объект подключен к электричеству, газу, водопроводу и канализации.
Стартовая цена объекта - 204,9 млрд. сумов. Заявки принимаются до 11 декабря текущего года. Аукционные торги планируется провести 13 декабря текущего года.