Тошкент шаҳридаги йирик кўчмас мулк мажмуаси савдога чиқарилди
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, Тирсакобод кўчасидаги 27,86 гектар ер майдонида жойлашган собиқ 60-сонли ҳарбий шаҳарча бино ва иншоотлари Вазирлар Маҳкамасининг тегишли қарорига биноан сотувга қўйилди. Савдолар электрон-онлайн аукцион шаклида “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали амалга оширилади.
Объектда жойлашган бино ва иншоотларнинг умумий майдони 29,8 минг квадрат метрни ташкил этади. Объект электр, газ, сув ва оқава сувга уланган.
Объектнинг бошланғич нархи – 204,9 млрд.сўм. Аризалар жорий йил 11 декабрга қадар қабул қилинади. Аукцион савдолари жорий йил 13 декабрь куни бўлиб ўтиши режалаштирилган.

Large real estate complex in Tashkent is up for auction
In accordance with the relevant decision of the Cabinet of Ministers, the State Assets Management Agency put up for sale buildings and constructions of former military camp No.60 with 27,86 hectares on Tirsakabad street of Chilanzar district of Tashkent. The auction is held in the form of electronic online auction through electronic trading platform "E-auksion".
The total area of buildings and structures located on the area is 29.8 thousand square meters. The object is connected to electricity, gas, water and sewage.
The starting price of the asset is 204.9 billion soums. Applications will be accepted till December 11 this year. The auction will be held on December 13 this year.