“Шеробод цемент заводи” МЧЖ ва “Шарғункўмир” АЖларнинг очиқ савдо жараёнлари давом этади
Давлат активлари агентлигининг 2025 йил 21 декабрдаги эълонига мувофиқ“Шеробод цемент заводи” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз улуши ва “Шарғункўмир” АЖ устав капиталидаги 99,55 фоиз давлат акциялар пакетини очиқ савдо жараёни бўйича қуйидагилар маълум қилинади.
Хусусийлаштириш бўйича консультант – “Alkes Research” компаниясининг таклифига асосан, янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб этиш, уларга инвестиция таклифларини пухта тайёрлаш учун қўшимча имконият яратиш ҳамда савдо жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ташкил этиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторлардан мазкур давлат акциялар пакетини сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш бўйича аризалари (Express of Interest)ни қабул қилиш муддати 2026 йил 25 июнь соат 23:59 (Тошкент вақти)га қадар узайтирилганлиги маълум қилинади.

Продолжается открытый процесс приватизации государственной доли в ООО «Шеробод цемент заводи» и АО «Шаргункумир»
В соответствии с объявлением Агентства по управлению государственными активами от 21 декабря 2025 года, об открытом процессе приватизации 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Шеробод цемент заводи» и 99,55% государственного пакета акций в уставном капитале АО «Шаргункумир», сообщается следующее.
В соответствии с предложением консультанта по приватизации — компании «Alkes Research», в целях привлечения более широкого круга потенциальных инвесторов и предоставления им дополнительного времени для качественной подготовки инвестиционных предложений, а также обеспечения максимальной прозрачности и конкурентности процесса продажи, срок приема заявок о выражении заинтересованности (Expression of Interest) в приобретении указанных государственных активов продлен до 23:59 (по ташкентскому времени) 25 июня 2026 года.
Заинтересованным сторонам и потенциальным инвесторам необходимо направлять заявки на данный электронный адрес: info@alkes.co.
Также сообщается, что все остальные условия и требования, опубликованные ранее, остаются без изменений.