“Шеробод цемент заводи” МЧЖ ва “Шарғункўмир” АЖларнинг очиқ савдо жараёнлари давом этади
Давлат активлари агентлигининг 2025 йил 21 декабрдаги эълонига мувофиқ“Шеробод цемент заводи” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз улуши ва “Шарғункўмир” АЖ устав капиталидаги 99,55 фоиз давлат акциялар пакетини очиқ савдо жараёни бўйича қуйидагилар маълум қилинади.
Хусусийлаштириш бўйича консультант – “Alkes Research” компаниясининг таклифига асосан, янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб этиш, уларга инвестиция таклифларини пухта тайёрлаш учун қўшимча имконият яратиш ҳамда савдо жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ташкил этиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторлардан мазкур давлат акциялар пакетини сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш бўйича аризалари (Express of Interest)ни қабул қилиш муддати 2026 йил 25 июнь соат 23:59 (Тошкент вақти)га қадар узайтирилганлиги маълум қилинади.

Open sales processes of state shares in Sherobod sement zavodi LLC and Shargʻunkoʻmir JSC continues
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated 21 December 2025 regarding the open sale process of 100% state share in the authorized capital of “Sherobod sement zavodi” LLC and 99.55% state share in the authorized capital of “Shargʻunkoʻmir” JSC, the following is announced.
Upon the recommendation of the privatization consultant, Alkes Research, and in order to attract a broader range of potential investors, provide them with additional time to prepare comprehensive investment proposals, and further enhance the transparency and competitiveness of the sale process, the deadline for submitting Expressions of Interest (EOIs) for the acquisition of the above-mentioned state assets has been extended until 23:59 (Tashkent time) on 25 June 2026.
Interested parties and potential investors are requested to submit their applications to the following email address: info@alkes.co.