Наманган вилоятида хусусийлаштирилиши белгиланган давлат активлари бўйича “Roadshow” ўтказилди
Бугун Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан Наманган вилоятида хусусийлаштирилиши белгиланган давлат активлари жумладан, корхоналардаги давлат улушлари, бўш турган давлат мулки объектлари ва сотилиши белгиланган ер участкалари тўғрисида “Roadshow” (тақдимот) ўтказилди.
Маҳаллий ҳокимликлар ҳамда вилоятдаги йирик корхоналар вакиллари ва тадбиркорлар қатнашган ушбу тадбирда Давактив агентлиги мутасаддилари томонидан қатнашчиларга “E-auksion” электрон савдо платформасидан фойдаланиш бўйичамастер-класс” ўтказилиб, савдо платформасида шахсий кабинет очиш, онлайн электрон имзо олиш ва савдоларда қатнашиш учун аризалар бериш тартиблари ҳам назарий ҳам амалий тушунтирилди.
Бундан ташқари, тадбир қатнашчиларига ўзларига аввалдан доимий фойдаланиш ёки умрбод эгалик қилиш ҳуқуқи асосида тегишли бўлган қишлоқ хўжалигига мўлжалланмаган ер участкаларини хусусийлаштириш тартиби бўйича тушунтиришлар берилди.
Roadshow” иштирокчиларига хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ оммавий савдоларда сотилиши белгиланган ҳамда савдо жараёнидаги давлат активлари шу жумладан, вилоятдаги йирик активлар, дам олиш масканлари, маъмурий ҳамда ишлаб чиқариш бинолари каби объектлар ва ер участкалари тўғрисида маълумотлар берилди.
Кўтаринки руҳда ва савол-жавобларга бой ўтган “Roadshow” давомида Давактив директори ўринбосари А.Миралиев ва вилоятнинг бошқа мутасадди раҳбарлари тадбир қатнашчилари томонидан берилган бир қатор саволларга батафсил жавоблар бериб ўтдиллар.
Шу билан бирга, ОАВ вакиллари учун аввал хусусийлаштирилган бир қатор давлат активларига пресс-тур ташкиллаштирилиб, амалга оширилаётган лойиҳалар бўйича маълумотлар берилди.
Шу каби тадбирлар вилоятнинг барча шаҳар ва туманларида ўтказилиши режалаштирилди.
Маълумот учун: бу каби тақдимотлар ва учрашувлар (Roadshow) республикамизнинг барча вилоятлари, Тошкент шаҳри ва Қорақалпоғистон Республикасида ўтказилади.

"Roadshow" on state assets to be privatized was held in Namangan region
Today was held a "Roadshow" on state assets to be privatized in Namangan region, including state shares in enterprises, empty state facilities, and land plots put up for sale.
During the event which was attended by representatives of the local khokimiyats, large enterprises of the region, and entrepreneurs, employees of UzSAMA conducted a "master class" on the use of the electronic trading platform "E-auksion" and explained in detail, both theoretically and practically, the procedures for opening a personal account on the platform, obtaining an electronic signature online and participating in the auction.
Attendees were also explained the procedure for privatization of non-agricultural land plots that previously belonged to them on the right of permanent use or lifetime ownership.
The participants of the “Roadshow” were familiarized with state assets offered and planned for putting up for sale at the public sales in accordance with the privatization programs, in particular with large assets, recreation zones, administrative and industrial buildings, and land plots.
The “Roadshow” was held at a high level, with full of questions and answers. During the event, Deputy Director of UzSAMA A.Miraliev and other responsible regional executives answered a number of questions from participants.
At the same time, a press tour to a number of previously privatized state assets was organized for the media, and information about the ongoing projects was provided.
It should be noted that current event is planned to be held in all cities and districts of the region.
For reference: such presentations and meetings (Roadshow) will be held in all regions of the country, Tashkent city and the Republic of Karakalpakstan.