Ўзсаноатқурилишбанк, Асакабанк ва Алоқабанкларнинг “Toshkent city” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги бино-иншоотларини сотиш жараёнлари тўғрисида
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги”), "Асакабанк" АЖ, "Ўзсаноатқурилишбанк" АТБ ва АТ "Алоқабанк"га тегишли “Toshkent City” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги янги кўп қаватли биноларини (кейинги ўринларда – "Актив"/ “Бизнес марказлар”) оммавий савдолар орқали сотилиши тўғрисида эълон қилади.
Ушбу битимга “KPMG” компанияси (кейинги ўринларда – “KPMG”) сотиш жараёнини ташкил этиш бўйича консультант сифатида жалб қилинган.
Давактив агентлиги мазкур сотув жараёнларини ташкиллаштиришда тижорат банклари (актив эгалари) ва консультант ҳаракатларини мувофиқлаштиради.
Савдо жараёнларининг мазкур босқичида, консультант томонидан инвесторларнинг мазкур активларни сотиб олишга бўлган қизиқишлари ўрганилади. Бозордаги ушбу Бизнес марказларини сотиб олишга бўлган қизиқишини ўрганиш, KPMG томонидан Активлар тўғрисида тайёрланган инвестицион тизерларни соҳадаги инвесторларга, шу жумладан халқаро инвесторларга юбориш ва улар билан индивидуал мулоқотга кириш орқали амалга оширилиши режалаштирилган.
Инвесторларнинг мазкур Бизнес марказларини сотиб олишга қизиқишларини, шунингдек сотиб олиш шакли яъни бинони тўлиқ сотиб олиш ёки лотларга бўлган ҳолда сотиб олиш бўйича фикрларини ўрганиш орқали сотишга ёндашув механизми ишлаб чиқилади
Ушбу бизнес марказларни сотиб олишга қизиқиши бўлган инвесторлар қуйидаги каналлар орқали батафсил маълумотларни олишлари мумкин:
SSandykbayeva@kpmg.com
MSarsekeyeva@kpmg.com
NShuxratov@kpmg.co.uz
Активлар тўғрисида қисқача маълумот:
1) “Ўзсаноатқурилишбанк” АТБнинг кўп қаватли биноси
Объект манзили: Тошкент ш., Шайхонтоҳур тумани, Ислом Каримов кўчаси, 3-уй
Баланс сақловчи: Ўзсаноатқурилишбанк;
Умумий майдони: 82,284 кв.м.;
Қаватларнинг умумий сони: 33
2) “Асакабанк” АЖнинг кўп қаватли биноси
Объект манзили: Тошкент шаҳри., Шайхонтоҳур тумани, Янги Тошкент кўчаси, 1-уй
Баланс сақловчи: Асакабанк;
Умумий майдони: 66,202 кв.м;
Қаватларнинг умумий сони: 26
3) АТ “Алокабанк” кўп қаватли биноси
Объект манзили: Тошкент ш., Шайхонтоҳур тумани, Укчи кўчаси, 2
Баланс сақловчи: Алоқабанк;
Умумий майдони: 81,439 кв.м.;
Умумий қаватлар сони: 26
Давактив агентлиги ва тижорат банклари сотиш жараёнининг кетма-кетлигини ўзгартириш ёки потенциал харидорга (харидорларга) сотишни ёки сабабларини тушунтирмасдан исталган вақтда улар билан музокара олиб боришни рад этиш ҳуқуқини ўзида сақлаб қолади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, тижорат бакнлари ва "КPMG" компаниясининг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги, тижорат бакнлари ва "КPMG" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, тижорат бакнлари ва "КPMG" компанияси томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

On the processes of sale of the buildings and facilities of Uzsanoatkurilishbank, Asakabank and Alokabank in the territory of the International Business Center “Tashkent city”
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter - UzSAMA) announces that the new high-rise buildings on the territory of the international business centre ‘Tashkent City’ owned by JSC Asakabank, JSCB Uzsanoatkurilishbank and JSC Alokabank (hereinafter - Asset/Business Centres) will be sold through an open auction.
As part of this process, KPMG company (hereinafter - KPMG) has been engaged as a consultant to organise the sale process.
UzSAMA coordinates the actions of commercial banks (asset owners) and consultants to organise these sales processes.
This stage of the sales process consultant will study investor interest in acquiring these Business Centers. Market interest in acquiring these Assets will be studied by sending investment teasers prepared by KPMG to investors, including international investors, and having individual discussions with them.
The approach to the sale mechanism to be formed on the study of investors' interest in acquiring these Business Centers and their opinions on the form in which they would like to purchase as a whole building or divided into lots.
The investors interested in acquisition of the Assets may obtain more detailed information through the following channels:
SSandykbayeva@kpmg.com
MSarsekeyeva@kpmg.com
NShuxratov@kpmg.co.uz
Brief information about the Assets:
1) Sanoat Qurilish Bank JSCB high-rise building
Address: 3, Islam Karimov street, Shaykhontokhur district, Tashkent city
Balance holder: Sanoat Qurilish Bank JSCB;
Total area: 82,284 m2;
Total floors number: 33.
2) Asakabank JSC high-rise building
Address: 1, Yangi Toshkent street, Shaykhontokhur district, Tashkent city;
Balance holder: Asakabank JSC;
Total area: 66,202 m2;
Total floors number: 26.
3) Aloqabank JSCB high-rise building
Address: 2, Ukchi street, Shaykhontokhur district, Tashkent city
Balance holder: Aloqabank JSCB;
Total area: 81,439 m2;
The agency and banks reserve the right to change the sequence of the sales process or refuse to sell to or negotiate with any potential buyer(s) at any time without giving a reason.
This announcement, or any part of its contents, should not be construed as a form of commitment on the part of the Agency, the banks or KPMG in relation to the sale of the Assets. The Agency, Banks and KPMG reserve the right to exercise their discretion at any time and in any respect, without accepting joint or individual liability:
(i) make changes to application deadlines;
(ii) follow different procedures in relation to different interested parties, and/or negotiate with one or more potential buyers within the framework of the schedule and procedure established jointly with the Agency, banks and KPMG to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;
(iv) terminate any discussions or negotiations with any potential buyer(s) in relation to the Transaction at any time without giving any reason.