Ўзсаноатқурилишбанк, Асакабанк ва Алоқабанкларнинг “Toshkent city” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги бино-иншоотларини сотиш жараёнлари тўғрисида
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги”), "Асакабанк" АЖ, "Ўзсаноатқурилишбанк" АТБ ва АТ "Алоқабанк"га тегишли “Toshkent City” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги янги кўп қаватли биноларини (кейинги ўринларда – "Актив"/ “Бизнес марказлар”) оммавий савдолар орқали сотилиши тўғрисида эълон қилади.
Ушбу битимга “KPMG” компанияси (кейинги ўринларда – “KPMG”) сотиш жараёнини ташкил этиш бўйича консультант сифатида жалб қилинган.
Давактив агентлиги мазкур сотув жараёнларини ташкиллаштиришда тижорат банклари (актив эгалари) ва консультант ҳаракатларини мувофиқлаштиради.
Савдо жараёнларининг мазкур босқичида, консультант томонидан инвесторларнинг мазкур активларни сотиб олишга бўлган қизиқишлари ўрганилади. Бозордаги ушбу Бизнес марказларини сотиб олишга бўлган қизиқишини ўрганиш, KPMG томонидан Активлар тўғрисида тайёрланган инвестицион тизерларни соҳадаги инвесторларга, шу жумладан халқаро инвесторларга юбориш ва улар билан индивидуал мулоқотга кириш орқали амалга оширилиши режалаштирилган.
Инвесторларнинг мазкур Бизнес марказларини сотиб олишга қизиқишларини, шунингдек сотиб олиш шакли яъни бинони тўлиқ сотиб олиш ёки лотларга бўлган ҳолда сотиб олиш бўйича фикрларини ўрганиш орқали сотишга ёндашув механизми ишлаб чиқилади
Ушбу бизнес марказларни сотиб олишга қизиқиши бўлган инвесторлар қуйидаги каналлар орқали батафсил маълумотларни олишлари мумкин:
SSandykbayeva@kpmg.com
MSarsekeyeva@kpmg.com
NShuxratov@kpmg.co.uz
Активлар тўғрисида қисқача маълумот:
1) “Ўзсаноатқурилишбанк” АТБнинг кўп қаватли биноси
Объект манзили: Тошкент ш., Шайхонтоҳур тумани, Ислом Каримов кўчаси, 3-уй
Баланс сақловчи: Ўзсаноатқурилишбанк;
Умумий майдони: 82,284 кв.м.;
Қаватларнинг умумий сони: 33
2) “Асакабанк” АЖнинг кўп қаватли биноси
Объект манзили: Тошкент шаҳри., Шайхонтоҳур тумани, Янги Тошкент кўчаси, 1-уй
Баланс сақловчи: Асакабанк;
Умумий майдони: 66,202 кв.м;
Қаватларнинг умумий сони: 26
3) АТ “Алокабанк” кўп қаватли биноси
Объект манзили: Тошкент ш., Шайхонтоҳур тумани, Укчи кўчаси, 2
Баланс сақловчи: Алоқабанк;
Умумий майдони: 81,439 кв.м.;
Умумий қаватлар сони: 26
Давактив агентлиги ва тижорат банклари сотиш жараёнининг кетма-кетлигини ўзгартириш ёки потенциал харидорга (харидорларга) сотишни ёки сабабларини тушунтирмасдан исталган вақтда улар билан музокара олиб боришни рад этиш ҳуқуқини ўзида сақлаб қолади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, тижорат бакнлари ва "КPMG" компаниясининг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги, тижорат бакнлари ва "КPMG" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, тижорат бакнлари ва "КPMG" компанияси томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

О процессах продажи зданий и сооружений Узсаноаткурилишбанка, Асакабанка и Алакабанка на территории Международного делового центра "Tashkent city"
Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов») Республики Узбекистан сообщает, что новые высотные здания принадлежащие Узсаноаткурилишбанк, Асакабанк и Алокабанк на территории международного делового центра «Tashkent City», (далее – «Актив/Бизнес-центры») будут проданы через открытые торги.
В рамках данного процесса компания «KPMG» (далее – «KPMG») была привлечена в качестве консультанта для организации процесса продажи.
Агентство госактивов координирует действия коммерческих банков (владельцев активов) и консультантов по организации этих процессов продаж.
На данном этапе процесса продаж консультант будет изучать интерес инвесторов к приобретению этих Бизнес-центров. Интерес рынка к приобритению данных Активов будет изучаться путем рассылки инвесторам, в том числе международным инвесторам, инвестиционных тизеров, подготовленных KPMG, и устонавления с ними индивидуальных обсуждений.
Подход к механизму продажи формируются на основе изучения интереса инвесторов к приобретению данных Бизнес-центров и их мнений в каком виде они хотели бы приобрести, в том числе виде целого здания или разделенного на лоты.
Заинтересованные в приобретении данных Бизнес-центров инвесторы могут получить более подробную информацию по следующим каналам:
SSandykbayeva@kpmg.com
MSarsekeyeva@kpmg.com
NShuxratov@kpmg.co.uz
Краткая информация об Активах:
1) Многоэтажное здание АКБ «Узпромстройбанк»
Адрес объекта: город Ташкент, Шайхонтохурский район, улица Ислама Каримова, 3;
Балансодержатель: АКБ «Узпромстройбанк»;
Общая площадь: 82 284 м2;
Общее количество этажей: 33.
2) Многоэтажное здание АО «Асакабанк»
Адрес объекта: город Ташкент, Шайхонтохурский район, улица Янги Тошкент, 1;
Балансодержатель: АО «Асакабанк»;
Общая площадь: 66 202 м2;
Общее количество этажей: 26.
3) Многоэтажное здание АКБ «Алокабанк»
Адрес объекта: город Ташкент, Шайхонтохурский район, улица Укчи, 2;
Балансодержатель: АКБ «Алокабанк»;
Общая площадь: 81 439 м2;
Агентство и банки оставляют за собой право изменять последовательность процесса продажи или отказываться от продажи любому потенциальному покупателю (покупателям) или от переговоров с ними в любое время без разъяснения причины.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства, банков или KPMG в отношении продажи Активов. Агентство, банки и KPMG оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно с Агентством, банками и KPMG графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;