Davlat aktivlari agentligida Mustaqillik bayrami munosabati bilan taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi binosida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan bayram tadbiri va taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Davlat aktivlari agentligi direktori Sohibjon Murodov olib bordi. Shuningdek, tadbirda Agentlik markaziy apparati xodimlari, tizim tashkilotlari hamda hududiy bo‘linmalar vakillari Zoom platformasi orqali onlayn tarzda tadbirda qatnashdilar.
Tadbir davomida mamlakatimiz mustaqilligi yillarida erishilgan ulkan yutuqlar, yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini ta’minlash yo‘lida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar haqida so‘z yuritildi. Mustaqillikning har bir yurtdoshimiz hayotidagi beqiyos o‘rni, tinchlik va osoyishtalikni asrash, Vatan ravnaqi yo‘lida fidokorona mehnat qilish muhimligi alohida ta’kidlandi.
Marosimning asosiy qismida Agentlik tizimida samarali faoliyat olib borayotgan, o‘zining tashabbuskorligi, mas’uliyati va fidokorona mehnati bilan jamoa rivojiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan xodimlar tantanali ravishda taqdirlandi.
Jumladan, Agentlik markaziy apparati, hududiy bo‘linmalari hamda tizim tashkilotlari 86 nafar xodimga faxriy yorliq va 102 nafar xodimga (shundan 67 nafariga viloyat tuman hokimliklari tomonidan berilgan) “Mustaqillikning 35 yilligi” ko‘krak nishoni topshirildi. Shuningdek, taqdirlangan xodimlarga esdalik sovg‘alari ham taqdim etildi.
Mazkur tadbir xodimlarning Agentlik faoliyatini rivojlantirish, davlat aktivlarini samarali boshqarish, sohada amalga oshirilayotgan islohotlarni hayotga tatbiq etish hamda tizim oldiga qo‘yilgan vazifalarni sifatli bajarish borasidagi munosib mehnatining yuksak e’tirofi bo‘ldi.
Barcha yurtdoshlarimizni O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi bilan samimiy muborakbod etamiz! Ularga mustahkam sog‘lik, oilaviy xotirjamlik, mas’uliyatli va sharafli faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar, yurtimiz ravnaqi va taraqqiyoti yo‘lida yangi zafarlar tilaymiz.

В Агентстве по управлению государственными активами состоялась церемония награждения, посвящённая Дню независимости
В здании Агентства по управлению государственными активами состоялись праздничное мероприятие и церемония награждения, посвящённые 35-летию государственной независимости Республики Узбекистан.
Мероприятие провёл директор Агентства по управлению государственными активами Сохибжон Муродов. Также в мероприятии приняли участие сотрудники центрального аппарата Агентства, представители системных организаций и территориальных подразделений в онлайн-формате посредством платформы Zoom.
В ходе мероприятия были отмечены значительные достижения нашей страны за годы независимости, а также широкомасштабные реформы, реализуемые в целях дальнейшего развития страны и повышения благосостояния народа. Особое внимание было уделено особой роли независимости в жизни каждого гражданина, важности сохранения мира и стабильности, а также самоотверженного труда во имя процветания Родины.
В основной части церемонии состоялось торжественное награждение сотрудников Агентства, которые своей инициативностью, ответственностью и самоотверженным трудом вносят достойный вклад в развитие коллектива и эффективную деятельность системы.
В частности, 86 сотрудникам центрального аппарата Агентства, его территориальных подразделений и системных организаций были вручены почётные грамоты, а 102 сотрудника награждены нагрудным знаком «35 лет Независимости». Кроме того, награждённым сотрудникам были вручены памятные подарки.
Данное мероприятие стало достойным признанием труда сотрудников, направленного на развитие деятельности Агентства, эффективное управление государственными активами, реализацию проводимых в сфере реформ, а также качественное выполнение поставленных перед системой задач.
Искренне поздравляем всех соотечественников с 35-летием государственной независимости Республики Узбекистан! Желаем крепкого здоровья, семейного благополучия, больших успехов в ответственной и благородной деятельности, а также новых достижений во имя процветания и развития нашей страны.