Davlat aktivlari agentligida Mustaqillik bayrami munosabati bilan taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi binosida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan bayram tadbiri va taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Davlat aktivlari agentligi direktori Sohibjon Murodov olib bordi. Shuningdek, tadbirda Agentlik markaziy apparati xodimlari, tizim tashkilotlari hamda hududiy bo‘linmalar vakillari Zoom platformasi orqali onlayn tarzda tadbirda qatnashdilar.
Tadbir davomida mamlakatimiz mustaqilligi yillarida erishilgan ulkan yutuqlar, yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini ta’minlash yo‘lida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar haqida so‘z yuritildi. Mustaqillikning har bir yurtdoshimiz hayotidagi beqiyos o‘rni, tinchlik va osoyishtalikni asrash, Vatan ravnaqi yo‘lida fidokorona mehnat qilish muhimligi alohida ta’kidlandi.
Marosimning asosiy qismida Agentlik tizimida samarali faoliyat olib borayotgan, o‘zining tashabbuskorligi, mas’uliyati va fidokorona mehnati bilan jamoa rivojiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan xodimlar tantanali ravishda taqdirlandi.
Jumladan, Agentlik markaziy apparati, hududiy bo‘linmalari hamda tizim tashkilotlari 86 nafar xodimga faxriy yorliq va 102 nafar xodimga (shundan 67 nafariga viloyat tuman hokimliklari tomonidan berilgan) “Mustaqillikning 35 yilligi” ko‘krak nishoni topshirildi. Shuningdek, taqdirlangan xodimlarga esdalik sovg‘alari ham taqdim etildi.
Mazkur tadbir xodimlarning Agentlik faoliyatini rivojlantirish, davlat aktivlarini samarali boshqarish, sohada amalga oshirilayotgan islohotlarni hayotga tatbiq etish hamda tizim oldiga qo‘yilgan vazifalarni sifatli bajarish borasidagi munosib mehnatining yuksak e’tirofi bo‘ldi.
Barcha yurtdoshlarimizni O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi bilan samimiy muborakbod etamiz! Ularga mustahkam sog‘lik, oilaviy xotirjamlik, mas’uliyatli va sharafli faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar, yurtimiz ravnaqi va taraqqiyoti yo‘lida yangi zafarlar tilaymiz.

An Award Ceremony Dedicated to Independence Day Was Held at the Agency for Management of State Assets
A festive event and award ceremony dedicated to the 35th anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan were held at the building of the Agency for Management of State Assets.
The event was led by Sohibjon Murodov, Director of the Agency for Management of State Assets. Employees of the Agency’s central office, as well as representatives of its system organizations and territorial divisions, also participated in the event online via the Zoom platform.
During the event, the country’s significant achievements over the years of independence, as well as large-scale reforms aimed at further developing the country and improving the well-being of the people, were highlighted. Particular emphasis was placed on the special role of independence in the life of every citizen, the importance of preserving peace and stability, and dedicated service for the prosperity of the Motherland.
The main part of the ceremony featured the official recognition of Agency employees who, through their initiative, responsibility, and dedicated work, have made a valuable contribution to the development of the organization and the effective functioning of the system.
In particular, 86 employees of the Agency’s central office, territorial divisions, and system organizations were presented with certificates of merit while 102 employees were awarded the “35th Anniversary of Independence” commemorative badge. The award recipients were also presented with commemorative gifts.
The event served as a well-deserved recognition of the employees’ contribution to advancing the Agency’s activities, ensuring effective management of state assets, implementing reforms in the sector, and carrying out the tasks assigned to the system effectively.
We sincerely congratulate all our compatriots on the 35th anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan! We wish everyone good health, family well-being, great success in their responsible and honorable work, and new achievements for the prosperity and development of our country.