Жорий йилнинг ўтган даврида Навоий вилоятида сотилган давлат активлари
Жорий йилнинг ўтган даврида Навоий вилояти ҳудудида жойлашган хусусийлаштириш дастурларига асосан електрон онлайн савдоларга чиқарилган давлат активларининг (кўчмас мулк объектлар, давлат улуши мавжуд бўлган хўжалик жамиятларининг давлат улушлари) 18 таси сотилди.
Мазкур давлат активлари електрон онлайн савдо натижалари якунларига кўра сотилган нарх 4,8 млрд сўмни ташкил қилди.
Мисол учун: Қизилтепа туманида жойлашган "Минерал ўғитлар сақлаш омборхонаси" 3,3 млрд. сўмга сотилган.
Шунингдек бугунги кун ҳолатида хусусийлаштириш дастурларига асосан онлайн савдоларга чиқарилган давлат активларини 46 тасида савдолар давом этмоқда.
Ҳурматли тадбиркорлар ва фуқаролар савдоси давом этаётган давлат активларини сотиб олиб ўз бизнесингизни кенгайтиринг!
Навоий вилоятида савдоларда мавжуд давлат активлари тўғрисидаги маълумотларни бу ерда кўришингиз мумкин!

Государственные активы, проданные в прошлом году в Навоийской области
В последний период текущего года по программам приватизации продано 18 государственных активов (объектов недвижимости, государственных акций хозяйственных компаний с государственной долей), расположенных на территории Навоийской области.
По результатам электронных онлайн-торгов этими госактивами цена продажи составила 4,8 млрд сумов.
Например: «Склад минеральных удобрений», расположенный в Кизилтепинском районе, стоит 3,3 миллиарда долларов. продан за сум.
Также на сегодняшний день продолжаются торги 46 государственных активов, выставленных на онлайн-аукционы по программам приватизации.
Уважаемые предприниматели и граждане, расширяйте свой бизнес, покупая государственные активы, которые до сих пор торгуются!
Информацию о государственных активах, выставленных на продажу в Навоийской области, вы можете посмотреть здесь!