“Xiva Plaza” МЧЖнинг очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Давлат активлари агентлигининг жорий йил 10 июндаги “Xiva Plaza” МЧЖ (“Farovon Khiva Hotel” меҳмонхонаси)нинг устав капиталидаги давлат улушини очиқ савдо жараёнлари бўйича эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Хусусийлаштириш бўйича консультант таклифига асосан, янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилган ҳолда сотиш жараёнларини шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга мазкур давлат улушини сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддати 2025 йил 14 ноябрь Тошкент вақти билан соат 23:59 га қадар узайтирилганлиги маълум қилинади.

Информация о процессах открытых торгов ООО “Xiva Plaza”
В соответствии с объявлениями Агентства государственных активов от 10 июня текущего года о процессах открытых торгов государственной доли в уставном капитале ООО «Xiva Plaza» (гостиница «Farovon Khiva Hotel»), сообщается следующее.
На основе предложения Консультанта по приватизации, в целях проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде с привлечением большего числа потенциальных инвесторов, сообщается о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) в покупке государственной доли в ООО «Xiva Plaza» до 23:59 (по ташкентскому времени14 ноября 2025 года.