“Xiva Plaza” МЧЖнинг очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Давлат активлари агентлигининг жорий йил 10 июндаги “Xiva Plaza” МЧЖ (“Farovon Khiva Hotel” меҳмонхонаси)нинг устав капиталидаги давлат улушини очиқ савдо жараёнлари бўйича эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Хусусийлаштириш бўйича консультант таклифига асосан, янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилган ҳолда сотиш жараёнларини шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга мазкур давлат улушини сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддати 2025 йил 14 ноябрь Тошкент вақти билан соат 23:59 га қадар узайтирилганлиги маълум қилинади.

Information on the open sales processes of LLC “Xiva Plaza”
In accordance with the announcements of the State Assets Management Agency dated June 10 this year regarding the open sales processes for state share in the authorized capital of LLC “Xiva Plaza” (Farovon Khiva Hotel), the following is reported.
Based on the recommendation of the privatization consultant, in order to conduct the sale process in a transparent and competitive environment with the involvement of a larger number of potential investors, the deadline for submitting Expression of Interest applications for the purchase of the state share in LLC “Xiva Plaza” has been extended until 23:59 (Tashkent timeon November 14, 2025.