Давлат активлари агентлиги Навоий вилояти ёшлари билан очиқ мулоқот ўтказди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025 йил 14 февраль куни ёшлар билан мулоқот тарзида ўтказилган видеоселектор йиғилишида белгиланган топшириқларга мувофиқ, «Ёшлар баланси» асосида алоҳида эътибор талаб этадиган ёшларни вазирлик ва идоралар, шунингдек, маҳаллий ижро этувчи ҳокимият органлари раҳбарларига бириктириш доирасида, ёрдамга муҳтож ва алоҳида қўллаб-қувватлашга эҳтиёж сезадиган ёшларнинг манзилли рўйхати шакллантирилиб, Маҳаллаларда ёшлар билан ишлаш масалаларини мувофиқлаштириш бўйича Республика комиссиясининг баёни асосида Давлат активларини бошқариш агентлигига Навоий вилояти Хатирчи туманидан жами 37 нафар ёш бириктирилди. Жумладан, «Оқ олтин» МФЙдан 8 нафар, «Қўрғонтепа» МФЙдан 11 нафар, «Уйшин» МФЙдан 9 нафар ва «Кўксарой» МФЙдан 9 нафар ёшлар киритилган.
Шу асосда, Давлат активларини бошқариш агентлиги масъуллари Навоий вилоятинининг агентликка бириктирилган ёшлари билан учрашув ўтказди.
Тадбирда Давлат активлари агентлиги директорининг маслаҳатчиси Ф.Тўраев, Хатирчи тумани ҳокими У.Адизов, Ёшлар ишлари агентлиги Навоий вилояти ҳудудий бошқармаси бошлиғи У.Бахромов иштирок этди. Унда ёшларнинг бугунги кундаги мавжуд муаммолари, қизиқишлари билан яқиндан танишилиб, уларнинг таклиф ва фикр-мулоҳазалари ўрганиб чиқилди.
Учрашув давомида ёшларнинг бандлигини таъминлаш, уларнинг ижтимоий ҳаётга фаол жалб этиш ҳамда маҳаллаларда ёшлар билан тизимли ишлаш бўйича сўз юритилди.
Ўз навбатида ёшларнинг фаолият юритаётган соҳаси, қизиқишлари, бугунги кундаги мавжуд муаммолари ва бандлигини таъминлаш мақсадида, Давлат активлари агентлиги номидан 4 нафар ёшларга пайвандчилик ишлари учун устачилик анжомлари11 нафар ёшларга уй шароитида тикувчилик фаолияти учун тикув машиналари2 нафар ёшга бириктирилган ер участкаларидан мақсадли фойдаланиш учун қишлоқ хўжалиги техникалари ҳамда дастурий маҳсулотлар ишлаб чиқариш учун 1 та компьютер жиҳози топширилди.
Бу учрашувлар давомида ёшларнинг муаммоларини ўз вақтида аниқлаш ва уларни ҳал этишга қаратилган амалий чораларни самарали амалга ошириш имконини бермоқда.

The State Assets Management Agency held an open dialogue with the youth of Navoi region
In accordance with the instructions defined at the videoconference held on February 14, 2025, by the President of the Republic of Uzbekistan in the format of a dialogue with youth, within the framework of assigning young people requiring special attention to the heads of ministries, agencies, and local executive authorities based on the “Youth Balance”, a targeted list of young people in need of assistance and special support was formed. Based on the resolution of the Republican Commission on Coordination of Youth Affairs in Mahallas, a total of 37 young people from Khatirchi district of Navoi region were assigned to the State Assets Management Agency. Specifically, from “Oq oltin” MCG, 11 from “Qo‘rg‘ontepa” MCG, 9 from “Uyshin” MCG, and 9 from “Ko‘ksaroy” MCG.
On this basis, the representatives of the State Assets Management Agency held a meeting with the youth of Navoi region assigned to the Agency.
The event was attended by the Advisor to the Director of the State Assets Management Agency F. Turayev, the Khokim of Khatirchi district U. Adizov, and the Head of the Navoi regional office of the Youth Affairs Agency U. Bakhromov. During the meeting, the current challenges and interests of the youth were discussed in detail, and their proposals and opinions were studied.
During the meeting, issues of ensuring youth employment, actively engaging them in social life, and organizing systematic work with youth in the mahallas were discussed.
In turn, in order to support youth employment taking into account their fields of activity, interests, and current challenges, on behalf of the State Assets Management Agency, 4 young people were provided with welding tools11 with sewing machines for home-based tailoring activities, 2 with agricultural machinery for the targeted use of allocated land plots, and 1 with computer equipment for software development.
Such meetings make it possible to promptly identify the problems of young people and effectively implement practical measures to address them.