“Shargʻunkoʻmir” AJning ochiq savdo jarayonlari yuzasidan axborot
Xususiylashtirish boʻyicha konsultant – "Alkes Research" kompaniyasining taklifiga asosan, yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilgan holda sotish jarayonlarini shaffof va raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga mazkur davlat aksiyalar paketini sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish boʻyicha arizalar (Express of Interest)ni qabul qilish muddati 2025-yil 28-noyabr soat 23:59 (Toshkent vaqti)ga qadar uzaytirilganligi maʼlum qilinadi.
Qiziqish bildirilgan taqdirda arizalarni info@alkes.co elektron pochta manziliga yuborish lozim.
Shuningdek, avval eʼlon qilingan maʼlumotlar va talablarning barcha boshqa bandlari oʻzgarishsiz qolgani maʼlum qilinadi.

Информация о процессе открытых торгов АО “Шаргункумир”
В соответствии с объявлением Агентства государственных активов от 6 октября текущего года о процессе открытых торгов 99,55% государственного пакета акций в уставном капитале АО “Шаргункумир”, сообщается следующее.
На основе предложения Консультанта по приватизации – компании «Alkes Research», в целях проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде с привлечением большего числа потенциальных инвесторов, сообщается о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interestдо 23:59 (по ташкентскому времени) 28 ноября 2025 года.
В случае заинтересованности, необходимо направлять заявки на следующий электронный адрес: info@alkes.co.