“UzSungwoo” МЧЖнинг очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Давлат активлари агентлигининг жорий йил 5 августдаги UzSungwoo” МЧЖни устав капиталидаги 50 фоиз давлат улушини очиқ савдо жараёни бўйича эълонга мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Хусусийлаштириш бўйича консультант – “Portfolio Investments” компаниясининг таклифига асосан, янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилган ҳолда сотиш жараёнларини шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга мазкур давлат улушини сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддати 2025 йил 30 октябрь соат 23:59 (Тошкент вақти)га қадар узайтирилганлиги маълум қилинади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда аризаларни munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юбориш лозим.

Информация о процессе открытых торгов ООО “Uzsungwoo”
В соответствии с объявлением Агентства государственных активов от 5 августа текущего года о процессе открытых торгов 50% государственной доли в уставном капитале ООО “Uzsungwoo”, сообщается следующее.
На основе предложения Консультанта по приватизации – компании “Portfolio Investments”, в целях проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде с привлечением большего числа потенциальных инвесторов, сообщается о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) в покупке государственной доли в ООО “Uzsungwoo” до 23:59 (по ташкентскому времени) 30 октября 2025 года.
В случае заинтересованности, необходимо направлять заявки на следующий электронный адрес munir.yakubov@piamg.uz.