“UzSungwoo” МЧЖнинг очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Давлат активлари агентлигининг жорий йил 5 августдаги UzSungwoo” МЧЖни устав капиталидаги 50 фоиз давлат улушини очиқ савдо жараёни бўйича эълонга мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Хусусийлаштириш бўйича консультант – “Portfolio Investments” компаниясининг таклифига асосан, янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилган ҳолда сотиш жараёнларини шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга мазкур давлат улушини сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддати 2025 йил 30 октябрь соат 23:59 (Тошкент вақти)га қадар узайтирилганлиги маълум қилинади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда аризаларни munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юбориш лозим.

Information on the open sales process of LLC “Uzsungwoo”
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated August 5 this year regarding the open sales process for 50% state share in the authorized capitals of LLC “Uzsungwoo”, the following is reported.
Based on the recommendations of the privatization consultants – “Portfolio Investments”, in order to conduct the sale process in a transparent and competitive environment with the involvement of a larger number of potential investors, the deadline for submitting Expression of Interest applications for the purchase of the state share in LLC “Uzsungwoo” has been extended until 23:59 (Tashkent time) on October 30, 2025.
In case of interest, applications should be sent to the following email addresses munir.yakubov@piamg.uz.